úszás

2021.07.06. 19:37

Veres Laura Európa-bajnok váltóban

Rómában kedden megkezdődött a junior úszó Európa-bajnokság, amelyen részt vesz a 15 éves Veres Laura, a Gyulai Várfürdő versenyzője.

V.L.

Budapest, 2021. május 19. Veres Laura a célba érkezés után a nõi 200 méteres gyorsúszás elõfutamában a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Duna Arénában 2021. május 19-én. MTI/Kovács Tamás

Fotó: Kovács Tamás

Az esti döntők során utolsóként rendezték meg a női 4x200 méteres gyorsváltók versenyét, amelyben a magyar váltó, Veres Laura, Fábián Bettina, Nyirádi Réka, Pádár Nikoletta összeállításban az első helyen végzett 8:00,95-ös idővel. Veres Laura 100-nél már vezetett, és ezt követően a mieink nem adták át a vezetést, 200 méternél Veres 2:00,32-es idővel az első helyen váltott a szegedi Fábián Bettinával. Az ezüstérmet Oroszország szerezte meg 8:04,78-as idővel, míg a harmadik helyen Törökország végzett (8:09,11). Tóth András edző tanítványa pénteken a 200 méteres gyorsúszásban áll rajtkőre.