röplabda

2021.07.18. 11:21

Jól küzdöttek a magyarok, ám mégis kikaptak

A nyíregyházi csoportmérkőzések (két győzelem mellett három vereség a mérleg) után a szlovákiai Homonnán folytatta a magyar–szlovák közös rendezésű Európa-bajnokságot a magyar leány U16-os röplabda-válogatott.

Kőnig Gábor együttese az 5-8. helyért Szerbiával csapott össze. Remekül kezdett a válogatott, hiszen az első játszmát 25:19-re megnyerte, a másodikban pedig 24:22-nél két szettlabdája is volt, de egy kicsit meginogott a csapat, amire ráment a harmadik játszma is, a negyedik szett pedig dadogva kezdődött, de a végére szépen visszajött az együttes. A déli szomszédok innen fordítottak és nyerték meg 3:1-re a mérkőzést. A vereség ellenére nem érheti szemrehányás a válogatottat, hiszen maguknak is bebizonyították a lányok, hogy tudnak játszani ilyen kaliberű csapatok ellen is.

A végeredmény: Magyarország–Szerbia 1:3 (19, –24, –18, –22).

A magyar válogatottban számításba vett három békéscsabai játékos közül ezúttal a liberó Tóth Sára jutott lehetőséghez.

Válogatottunk vasárnap 15.30-tól a társházigazda szlovákokkal játszik a 7. helyért.