Labdarúgás

2021.03.16. 09:22

Rangadót veszített a fürdővárosi női csapat

Az NB II.-es női nagypályás labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában hazai pályán szenvedett minimális vereséget a Gyulai Amazonok csapata. A fürdővárosiak a tabellán pontazonossággal álló Nyírség NSC-vel szemben maradtak alul, egy korán bekapott gól miatt.

A Nyírség csapata remekül kezdte a szombati mérkőzést, hiszen Bodor Renáta találatával már a 7. percben nála volt az előny. A folytatásban viszont már leginkább csak a védekezésre koncentrált és az előnye megtartására. A hazaiak fokozták a nyomást, nagy erővel támadtak és több alkalommal is áttörték a vendégek védelmét, de a kapu előtt mintha meg lettek volna babonázva.

Hasonló volt a forgatókönyv a második félidőben is. A gyulai lányok szinte tábort vertek a látogatók térfelén, de gólt ezen a napon nem sikerült szerezniük. A vendégek foggal-körömmel védték az eredményt, időnként a sportszerűség kereteit is átlépve.

Molnár Ágnes: – Az egy pontra minimum rászolgáltunk volna, így nagyon bosszantó a vereség. Labdabirtoklásban bőven felülmúltuk a nyírségieket, ennek ellenére nem sikerült a pontszerzés. Nem csüggedünk, hiszen a jövő a miénk, dolgozunk tovább!

Gyulai Amazonok–Nyírség Női SC 0–1 (0–1)

NB II.-es női labdarúgó-mérkőzés. Gyula, zárt kapuk mögött. V.: Szabó R. (Minda, Szabó L.). Gyula: Farkas V. – Lehóczki, Mátyás, Lovas, dr. Nagy E. (Paál), Szerb, Hack (Szappanos), Kurai, Mezei, Komlósi, Bartha. Megbízott edző: Molnár Ágnes. Gólszerző: Bodor a 7. percben.

Az NB II.-es női bajnokság állása, Keleti csoport: 1. Újpest FC 37 pont (59–9, 13 mérkőzés), 2. Soroksár 36 (84–8, 13), 3. Nyíregyháza Spartacus 30 (52–24, 14), 4. Hatvan 25 (38–27, 14), 5. Kazincbarcika 22 (29–34, 14), 6. Monor 19 (35–30, 13), 7. Nyírség Női SCE 14 (18–36, 12), 8. Vasas Akadémia 12 (38–43, 13), 9. Gyulai Amazonok 11 (17–37, 14), 10. Szolnok 10 (20–49, 13), 11. BVSC-Zugló 10 (20–51, 13), 12. Cigánd 4 (14–76, 12).

A Gyulai Amazonokra legközelebb ismét egy szabolcsi együttes vár, március 20-án, szombaton, a Nyíregyháza Spartacus otthonában vendégszerepel.