kosárlabda

2021.03.17. 13:33

Fölényes csabai győzelem született

Befejeződött az NB II.-es férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának küzdelemsorozata. A négy pályára lépő Békés megyei együttesből három győzött a zárófordulóban. A mezőberényiek a gyulaiak otthonában, a békéscsabaiak hazai pályán huszonkét ponttal verték a BKG Prima Akadémia Debrecen csapatát, míg a békésiek idegenben győztek a Debreceni EAC Campusfesztivál ellen, és sikerükkel megszerezték az alapszakaszban a harmadik helyet.

Gyulai Color KE–Mezőberényi KK 63:76 (15:23, 19:17, 12:19, 17:17)

Kosárlabda NB II.-es mérkőzés. Gyula, zárt kapuk mögött. V.: Kisházi, Fülöp. Gyula: Gyepes (21/6), Házi (16), Beleznai (6/3), Szűcs (4), Fórián (3/3). Cs.: Hajdu (9), Marschal, Magyar, Kőfaragó (4). Edző: Hajdu Zoltán János. Mezőberény: Kapelláró (10/3), Kis S. (12/3), Földi (4), Kis G. (11/9), Zsíros (27/12). Cs.: Benyovszki (12/6), Szász, Magyar. Edző: Kis Gergő. Indiszponáltan kezdett a Gyula, s később hiába javult fel a játéka, az egész meccs folyamán hiányzott az a kis plusz, amivel a maguk javára tudták volna fordítani az eredményt, így a Mezőberény zárta győzelemmel az alapszakaszt. A gyulaiaknál egyedül a fiatal Gyepes Gergő teljesített önmagához képest kiemelkedően.

Békéscsabai KK–BKG Prima Akadémia Debrecen 99:76 (25:16, 21:28, 29:9, 24:20)

Férfi. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Férfi. V.: Zahorán Kitti Mária, Szőcs. Békéscsaba: Kovács J. (27/15), Lippai (2), Vágvölgyi Ákos (19/3), Botos (8), Czifrák (15/9). Cs.: Korcsmáros (12/6), Salamon, Plavecz (4), Vágvölgyi Ádám (7/3), Vas, Hajdu, Farkas (5/3). Edző: Jancsika Árpád.

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén kicsit tartalékosan lépett pályára a békéscsabai együttes. Az első félidőben nem volt meg a megfelelő koncentráció, de fordulás után sebességet váltott a hazai csapat és magabiztos győzelmet aratott. A második félidőben jól teljesített a csabai alakulat, agresszívan védekezett, így a harmadik negyedet húsz ponttal nyerte meg. A zárónegyedben is a házigazdák akarta érvényesült, akiknél több kiemelkedő egyéni teljesítmény is volt. A Békéscsabai KK a második helyen zárta az alapszakaszt, és a rájátszásban a Szolnoki Olaj KK fiataljaival mérkőzik.

Debreceni EAC Campusfesztivál 2020–Békési SZSK U23 75:87 (19:15, 23:22, 18:27, 15:23)

Férfi. Debrecen, zárt kapuk mögött. V.: Takács Z., Bene. Békés: SZOLEVICS (22/12), BALOG G. (21/9), Csorba (2), Milosevics (8), Olics (14/6). Cs.: Bánszki D., Balog Á., Mucsi, CVIJIN (15/9), Nógrádi, KARSAI (5/3). Edző: Balog Lajos. Bár a mérkőzés az eddigi évek szokásainak megfelelően erősen kezdtek a debreceniek, zsinórban négy hárompontost dobtak, a folytatásban sikerült a békési fiataloknak átvenni a kezdeményezést, s helyenként látványos játékkal, tizenkét ponttal megérdemelten nyerték meg a küzdelmes mérkőzést. Idegenbeli sikerével az alapszakasz harmadik helyén végzett a Békési SZSK U23-as együttese.