úszás

2021.03.26. 12:23

Bondár Lilla negyedik lett, Milák Kristóf csúcsot tempózott

Milák Kristóf új országos csúccsal, 48 másodperccel, tokiói A-szintes idővel nyert 100 méter gyorson az úszók olimpiai kvalifikációs országos bajnokságának pénteki döntőjében a Duna Arénában.

Ebben a számban a békéscsabai Bohus Richárd, aki a BVSC színeiben versenyez 49,31-es idővel ötödik lett. A női 100 méteres gyorsúszásban Veres Laura, a Gyulai Várfürdő úszója 56,45-ös idővel a hatodik helyen csapott a célba. A bajnoki címet Gyurinovics Fanni (Vasas) nyerte 55,56-os idővel.

A női 200 méteres mellúszásban két Békés megyei döntős is. Bondár Lilla, a Békéscsabai Előre ÚK 17 éves úszója, a negyedik helyen végzett, ideje 2:35,74. A Gyulai Várfürdő versenyzője, Mácsok Fruzsina a hetedik helyet szerezte meg 2:37,30-as idővel. A B-döntőben volt érdekelt Okos Glória, a Békési Úszó Klub Egyesület sportolója, aki itt harmadik lett, így összesítésben 2:40,06-tal a tizenegyedik helyen végzett. A szám aranyérmét az egri Békési Eszter nyerte 2:28,19-es időeredménnyel.

A férfiak 4x100-as gyorsváltójában a BVSC-Zugló győzött, amelynek tagja volt Bohus Richárd is, mellette Sződi Zsolt, Pap Bálint, Németh Nándor úszott, idejük 3:20,54 perc.