úszás

2021.03.24. 13:08

Bohus Richárd első, Bondár Lilla hatodik lett az ob-n

Budapesten, a Duna Arénában kedden délután az előfutamokkal megkezdődtek az idei felnőtt úszóbajnokság küzdelmei.

Az ötnapos viadalon rajtkőre lépnek a Békés megyei klubok versenyzői is. A keddi előfutamok után a szerda délelőtti döntők során Milák Kristóf a 200 pillangón elért 1:51,40-es ideje minden idők második legjobb eredménye, ennél csak a saját 2019-es világrekordja jobb, és felülmúlja Michael Phelps 1:51,51-es cápadresszes csúcsát is.

A férfi száz méteres hátúszásban nem született meglepetés, a békéscsabai nevelésű, jelenleg a BVSC színeiben versenyző Bohus Richárd könnyed győzelmet aratott, 54,11-es idővel. A szám B-döntőjében szerepelt Sipaki Zsombor, a Békéscsabai Előre Úszó Klub tizenkilencéves versenyzője, aki 1:00,33-as idővel hetedikként csapott a célba, így az összetettben a 15. helyen végzett.

A női 100 méteres mellúszásban a Békéscsabai Előre ÚK 17 éves úszója, Bondár Lilla a fináléba jutott, és végül 1:12,49-es idővel a hatodik helyet szerezte meg. A bajnoki címet a győri Sebestyén Dalma nyerte, ideje: 1:08,79. A 100 mell B-döntőjében két Békés megyei úszó hölgy állt rajtkőre. A Békési Úszó Klub Egyesület 22 éves versenyzője, Okos Glória 1:14,07-tel ötödikként csapat a célba, így összesítésben a tizenharmadik lett, míg a 18 éves Mácsok Fruzsina (Gyulai Várfürdő) 1:14,08-as idővel a tizennegyedik helyen végzett.