2021.02.15. 15:02

Hazai pályán kijött a lépés a megyei női csapatoknak

Győzött hazai pályán a Szeghalom, a Csorvás és a Szarvas csapata is.

Hódmezővásárhelyi LKC–Gyulasport 31–26 (18–12)

Női. Hódmezővásárhely, zárt kapuk mögött. V.: Horváth Z. Simó. Gyula: Antal – Csapó 2, Mitykó 1, Szögi 5 (2), Papné Lukoviczki 9 (3), Lukács 2, dr. Bányainé Szabó R. 3. Cs.: Szabó L. (kapus), Nagy N. 1 Laurinyecz 1, Medve, Vólent, Kertes, Anderlik, Vozár, Hős K. 2. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. A Hódmezővásárhely legjobb dobója: Dankó L. 10. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 5/5. A remek gyulai kapusteljesítmény is kevésnek bizonyult a pontszerzéshez a végig vezető Vásárhely otthonában. A támadásban elkövetett pontatlanságokat a fiatal hazai játékosok könyörtelenül kihasználták. Sok technikai hiba, eladott labda, pontatlan lövés jellemezte a gyulai csapat mezőnyjátékát. Akarni, akartak, ami viszont görcsössé tette a játékukat.

Szeghalmi NKC–Mezőtúri AFC 41–19 (23–7)

Női. Szeghalom, zárt kapuk mögött. V.: Babidorics, Reszegi. Szeghalom: Csizmadia – Szijjártó 7, PETRI 15 (4), Tóth J. 3, Szántó, Hegedűs 5, Kiss V. 5. Cs.: Triffa, Hajzer 1, Kotroczó 1, Pincés, Rab 1, Körtvélyesi 2, Czigla 1. Edző: Zsadányi Sándor, Pardi László. A Mezőtúr legjobb dobója: Négyesi 5 (2). Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek:4/4, ill. 2/2. A sárrétiek már az első játékrészben nyomatékosították győzelmi szándékaikat a télen több meghatározó játékosát elveszítő Mezőtúr ellen. A szeghalmiak a folytatásban sem fogták vissza a tempót és valósággal kiütötték vendégeiket.

Csorvási SK–Kecskeméti NKSE U22 34–28 (18–12)

Női. Békéscsaba, Evangélikus Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Kiss B., Kiss J. Csorvás: MIKE – Major 1, KURUCZ 9, Madar 1, Réti 2, Nagy A. 1, VALACZKAI I. 6. Cs.: Zsiga (kapus), BARÁTH B. 12 (5), Biró R., Zahoránné 1, Lévai, Ivanics D., Zsibrita, Kerepeczkiné, Popol 1. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A Kecskemét U22 legjobb dobója: Iványi 8 (4). Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 9/8. A vendég Kecskemét az első öt percben tudott lépést tartani a jól játszó csorvásiakkal. A hazaiak győzelme teljesen megérdemelt.

K. Szeged SE–Gyomaendrődi NKSE 33–28 (13–9)

Női. Szeged, zárt kapuk mögött. V.: Herceg, Piller. Gyomaendrőd: Botos – Dinya 2, Gyuricza, Farkasinszki M. 7 (2), Ács, Szűcs 4, NÉMETH K. 6 (2). Cs.: Domokos (kapus), KEREKI 5, Dinnyés 2, Gellai 1, Kövesy, Werle 1. Edző: Lakatos Tibor. A K. Szeged legjobb dobója: Horváth N. 8 (5). Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4. A gyomaendrődiek a szélső-, és a kapusteljesítményben, illetve a koncentráció területén maradtak alul.

Szarvasi NKK–Bácsalmási PVSE 37–32 (17–15)

Női. Szarvas, zárt kapuk mögött. V.: Demus Mónika, Réti Rebeka. Szarvas: Juhos – Paska 2, Majoros 10 (2), Tasgyik 4, Szöllősi 8 (1), Óvári 2, Buzási 7. Cs.: Skorka (kapus), Ábrahám, Szűcs, Nyerges, Horváth B. 4, Nagy B., Jani, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Bácsalmás legjobb dobója: Rothpflug 11 (3). Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill.4/3. A félidő derekáig jobbára a bácsalmásiak vezettek, de időkérés után a 21. percben Majoros kiegyenlített (9–9), majd a vezetést is átvették a Körös-partiak. Jelentősebb, 4 gólos előnyre a 44. percben tettek szert a szarvasiak. A folytatásban még inkább feljavult a hazaiak védekezése, az elfáradó vendégek pedig több támadást elhibáztak. Az NKK jó csapatmunkával megérdemelt győzelmet aratott.