Úszás

2020.03.06. 10:23

Békés megyei aranyak születtek Vásárhelyen

Nem kevesebb, mint ötven klub – köztük tíz román és két szerb – küldte el legjobbjait Hódmezővásárhelyre, ahol a közelmúltban rendezték meg az idei Tavaszváró nemzetközi úszóversenyt. A Gyarmati Dezső Sportuszodában a két nap alatt 739 versenyző összesen 4128 rajtot teljesített. A viadalon ott voltak a Békés megyei klubok versenyzői is. A gyulai Triton SE úszója Vízhányó Gáspár három számban győzött. A Békéscsabai Előre ÚK sportolója, Petróczki Zsombor két aranyéremmel térhetett haza a viadalról.

A pontversenyt a BVSC–Zugló nyerte 1218 ponttal, a Szegedi ÚE (679) és a Hód Úszó SE (666) előtt. A Békés megyei klubok közül a Békéscsabai Előre Úszó Klub a kilencedik lett, 239 ponttal, a 15. helyen végzett a Gyulai Várfürdő 154 ponttal, a 46 pontos Orosházi ÚE-t a 30. helyet szerezte meg. A Triton SE Gyula 43 ponttal a 31., a Tótkomlósi ÚE 34 ponttal a harmincharmadik helyen zárt.

Középen az 50 mell győztese a Békéscsabai Előre ÚK versenyzője, Petrovszki Zsombor, jobbról a bronzérmes szintén csabai Nagy-Benedek Olivér /Fotó: Előre ÚK/

Szarvas János, az Előre ÚK edzője nem volt jelen a versenyen, többi kollégájának beszámolója alapján így értékelt: – Tekintélyes létszámmal vettünk részt az eseményen, egyesületünkből 44 versenyző lépett rajtkőre és tesztelte az alapozó időszakban elvégzett munkáját. Nem panaszkodhatunk, hiszen a 241 rajt során több mint ötven százalékban egyéni csúcsot értek el fiataljaink. Pedig sokan elég kemény menetet vállaltak, hiszen folyamatos versenyzés volt a cél. Mindkét nap során kötelező volt a minimum négy versenyszámban való indulás, ugyanakkor a távok variálására is lehetőség volt.

A Békéscsabai Előre Úszó Klub március 7-én, szombaton 8 órától az Árpád Fürdőben rendezi meg szezonnyitó maraton versenyét.

A Tavaszváró verseny Békés megyei győztesei

Fiúk. 50 m gyors (2009-es születésűek): Vízhányó Gáspár (Triton SE, Gyula) 31,87.

50 m mell (2008): Petróczki Zsombor (Bcs. Előre ÚK) 38,13. (2009): Vízhányó Gáspár 38,87.

100 m gyors (2009): Vízhányó Gáspár (Triton SE, Gyula) 1:08,87.

100 m mell (2008): Reisz Nándor (Bcs. Előre ÚK) 1:24,92.

200 m mell. (2008–09): Petróczki Zsombor 2:59,55.

200 m hát (2004–05): Zsigmond Olivér (Gyulai Várfürdő) 2:13,84.

Lányok. 50 m hát (2006–07): Cseresznyés Petra (Gyulai Várfürdő) 31,81. (2008): Matei Bryana (Gyulai Várfürdő) 36,40.

400 m gyors (2004–05): Veres Laura (Gyulai Várfürdő) 4:18,28.