2020.01.22. 20:31

Az orosházi lányok kikaptak a Liga Kupában

Az OXXO Energy Orosházi NKC a Kecskeméti NKSE-vel ütközött meg szerdán Kecskeméten.

Kecskeméti NKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 29–25 (14–15)

Női Liga-kupa mérkőzés, Kecskemét, 100 néző. V.: Kovács Kamilla, Tóth Johanna. Orosháza: Gedó – Bíró 1, Farkas K. 3, Dancsó, Mikula 3, Román 5, Antal 5. Cs.: Tóth S. 2, Gindeli, Kamuti 4, Kenyeres 1, Nemes 1 (1). Edző: Vágó Attila. A Kecskemét legjobb dobói: Palotás 10 (4), Karacs 6, Lengyel 4.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1.

A hazaiak kezdtek jobban, a 3. percben 2–0-ra vezettek. A vendégek a 7. percben 4–3-ra fordítottak. A 13. percben 8–5-ös orosházi vezetésnél a házigazdák mestere Varga József időt kért. A folytatásban felváltva estek a gólok, a 22. percben 11–10-es vendég előnyt mutatott az eredményjelző. A hazaiak a félidő hajrájában erősítetek, és a 24. percben átvették a vezetést (12–11). Az első félidő végén az ONKC gólt szerzett, így a félidőben 15–14-re vezetett.

Fordulás után is felváltva estek a gólok, a 37. percben 19–17-es orosházi előnyt jegyezhettünk fel, majd a 40. percben 20–20-ra egyenlített a Kecskemét. A 45. percben már a harmadik kétperces büntetést kapták a vendégek a második félidőben, amit kihasznált a hazai együttes, és 23–21-es előnyre tett szert. A félidő közepén Palinkás kapus védte az orosháziak hetesét, így a 49. percben három gólos kecskeméti vezetésnél (25–22) Vágó Attila időt kért. Hat perccel később 27–25-nél Varga József kért időt. A folytatásban már csak a télen alaposan átalakult kecskemétiek szereztek gólt, akik megérdemelten nyertek a hullámzó teljesítményt nyújtó vendégek ellen.