2018.12.03. 12:35

Jobban koncentrált a Gyomaendrőd

Mutatjuk a hétvégi NB II.-es női kézilabda mérkőzések eredményeit.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE U21–Felföldi ISE Újkígyós 41–27 (22–15)

Kézilabda. NB II-es női bajnoki mérkőzés. Békéscsaba, 70 néző. V.: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka. Békéscsaba: Csizmadia – TÖRÖK Cs. 7, EKKER GITTA 7 (1), Predescu, DOMBI K. 7, Hős 6 (1), Baranka 1. Cs.: MÁRK (kapus), TÖRÖK F. 7, Zsibrita 2, Vozár Mónika 3, Kéri, Tokai, Vámos, Kánya 1. Edző: Szabó Károly. Újkígyós: Markó – Márton R. 4, LAURINYECZ 9 (3), Márton B. 4, Rákóczi 1, BAKONYI 8, Vozár Mercédesz. Cs.: Domokos (kapus), Szőllösi 1, Gedó. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3. Végig a lendületesen játszó Békéscsaba irányította a játékot, mind védekezésben és mind támadásban jobbat nyújtott újkígyósi vendégénél.

Szarvasi NKK–Hódmezővásárhely LKC 30–36 (15–13)

Női. Szarvas, 90 néző. V.: Csanádi, Polgár. Szarvas: Juhos – Kovács B. 2, Óvári 1, RAFFAI-SUCH 15 (7), Molnár M. 2, MILYÓ 9, Molnár V. 1. Cs.: Jani, Kasik (kapusok), Ábrahám, Trnyik A., Olasz, Majoros, Nyerges, Trnyik R., Tasgyik. Edző Száva Flórián. A Hódmezővásárhely legjobb dobói: Horváth 14, Nagy E. 9 (2). Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 5/5. A 20. perctől a hazaiak elhúztak két góllal (9–7) és ez a különbség a szünetig megmaradt. Szünet után a vásárhelyiek gyorsan ledolgozták hátrányukat, lendületes támadójátékkal növelték 5-6 gólos előnyüket, ami megmaradt a záró sípszóig.

K. Szeged SE–Csorvási SK 26–31 (12–14)

Női. Szeged, 50 néző. V.: Major, Szűcs. Csorvás: MIKE – Petrovszki 2, SAJBEN 11, RÉTI 2, BIRÓ 6 (2), Mitykó 2, Gajdács L. Cs.: Zsiga (kapus), Baráth Zs., Gömöri, KURUCZ 7 (3), Valaczkai 1, Baráth B., Ivanics D., Popol. Edző: Baráth Lajos. A Szeged legjobb dobói: Karácsonyi 5 (2), Sebestén 5. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 6/5. A mérkőzés első percétől a lényegesen jobban és szervezettebben játszó vendég csorvási lányok akarata érvényesült. A Békés megyeiek győzelme teljesen megérdemelt a szegediek ellen.

Gyomaendrődi NKSE–Bácsalmási PVSE 34–33 (18–15)

Női. Gyomaendrőd, 80 néző. V.: Incze Éva Viktória, Incze Tamara Lívia. Gyomaendrőd: Botos 1 – Dinya 1, Gyuricza 4, FARKASINSZKI Z. 14 (7), Fekécs, Szűcs 6, Farkasinszki M. 3. Cs.: Labát (kapus), Baráth 1, Németh K. 3, Budai 1. Edző: Lakatos Tibor. A Bácsalmás legjobb dobója: Rothpflug 16 (7). Kiállítások: 8/7, ill. 8/7. Hétméteresek: 4, ill. 2 perc. Előnnyel zárta az 1. félidőt a Gyomaendrőd, ám a vendégek a 2. félidő derekán felzárkóztak. A gyomaendrődiek viszont jobban koncentráltak a végjátékban és mindkét pontot otthon tartották.