salakmotor

2018.05.11. 09:12

Negyedik a Benkő–Magosi-duó Meissenben

A németországi Meissen városában rendezték meg az Autohaus kupa néven kiírt nemzetközi meghívásos páros versenyt. A viadalon hazánkat a Gyulai Seedway Club kettőse, Benkő Roland és Magosi Norbert képviselte.

V.L.

A versenyt a hazaiak párosa, Richard Geyer és Ronny Weis nyerte magabiztosan. Második helyen végeztek a dánok, akik közül Jason Jörgensen motorozott fantasztikus formában. A tizenkilenc esztendős sportoló nem talált legyőzőre Meissenben, és maximális pontszámával egyben a mezőny legjobbja lett. A harmadik helyen a cseh duó Jan Kvech és Michael Skurla végzett megszerzett 21 pontjukkal.

Nem sikerült a dobogó elérése a magyaroknak, az összegyűjtött 18 pontjuk a negyedik helyre volt elég. Benkő Roland nyolc pontot szerzett, míg társa Magosi Norbert 10 pontot gyűjtött. Az ötödik helyre az ukránok futottak be 15 ponttal.