Kosárlabda

2018.05.17. 17:57

Győzelem az első mérkőzésen

A 11. helyért a Bonyhád ellen folytatta az NB I. B-s bajnoki rájátszást a Calle Pubfood Békés férfi együttese.

Jól kezdődött az első békéscsabai mérkőzés, elsősorban Zrinyi Viktor ponterős játékának köszönhetően az 5. percben 13:6-ra vezetett a Békés. Tovább tartott a békési lendület, 21:12 állt az eredményjelzőn 7 perc játék után. Öt eredményes tripla jelezte a jó dobóformáját a hazai csapatnak. A vendégek edzője időt is kért, hogy rendezzék soraikat.

Az időkérés kizökkentette a Békést az eddigi eredményes játékából, egy 15:2-es rohanással a negyed végére átvette a vezetést a vendégcsapat. A 2. negyed eleje is a vendégeké volt, hirtelen 10 pontra hízott az előnyük. Ekkor tért magához a Békés, védekezést váltva, egész pályás letámadással igyekeztek Kertészék megzavarni az ellenfél játékát. Ez olyannyira jól sikerült, hogy egy 22:4-es szakaszt produkált a hazai csapat. Labdaszerzések után könnyű kosarakat dobva vette át a játék irányítását a BSZSK.

Minden pályára lépő játékos pontokkal segítette a csapatát, a negyed végére 18 egységgel vezetett a viharsarki csapat. Bár a második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, a Bonyhád csapatában már nem volt annyi erő, hogy ezt a hátrányt ledolgozza. A sportszerű találkozón megérdemelt hazai győzelem született.

Calle Pubfood Békés–Knipl Kft. Bonyhádi KSE 105:77 (23:27, 34:12, 21:18, 27:20)

Rájátszás a 11. helyért, 1. mérkőzés. Békéscsaba, 150 néző. V.: dr. Varga, Földi, Simon. Békés: Krisztics (18/6), Nagy B. (13/9), Koma (24/6), Kertész (14/3), Zrinyi (13/9). Cs.: Gruda (8), Balog G. (7/3), Sipaki, Bánszki, Farkas (6/6), Hajdú (3), Nagy Cs. Edző: Balog Vilmos. A Bonyhád legjobb dobója: Somogyfoki P. (27/15).

Balog Vilmos: – Elismerésem a csapatnak a győzelemhez, mindenki motiváltan, jól játszott. Hasonló folytatást várok szombaton, Bonyhádon.