2018.05.05. 20:36

A csabaiak közelebb álltak a győzelemhez

A döntetlennel az Előre NKSE megőrizte egy pontos előnyét az MTK előtt, és 11 ponttal a tabella tizenegyedik helyén áll.

MTK—EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 30—30 (15—17)

Kézilabda NB I-es női mérkőzés, Budapest, 300 néző. V.: Bacs, Bóna. MTK: Terenyi — Slakta 2, KARNIK SZ. 9 (3), Tóth E. 5 (3), DAKOS 5, Termány, Szádvári 4. Cs.: Hlogyik (kapus), Barna 4, Gorilszka 1 (1), Kúti, Mód, Sallai. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir. Békéscsaba: Györkös — KOVÁCS A. 4, Kovacsevics 4, Szögi 4 (3), ZÖLDI-TÓTH 4, WALFISCH 11, Bottó 2. Cs.: Popovics (kapus), Giricz, Mihálffy, Vukajlovics, Gidai 1, Farkas K., Szarka, Pintér. Vezetőedző: Horváth Roland.

Kiállítások: 6, ill. 16 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 3/3.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 0—2. 5. p.: 2—4. 10. p.: 6—5. 12. p.: 7—7. 19. p.: 9—10. 26. p. 13—13. 34. p.: 17—21. 45. p.: 21—27. 51. p.: 23—28. 54. p.: 25—28. 56. p.: 27—29.

Jól kezdtek a vendégek, Kovács A. és Szögi góljával 2—0-ra vezettek a 2. percben. A folytatásban felváltva estek a gólok, a 10. percben átvette a vezetést az MTK. A lila-fehérek erősítettek, ennek köszönhetően a 19. percben már ismét náluk volt az előny, miközben Karnik Szabina hetest hibázott. A félidő hajrájában fej-fej mellett haladt a két csapat, a csabaiak már a hatodik két perces büntetésüket töltötték. A félidő végére kétgólos előnyt szerzett a Békéscsaba.

Fordulás után a csabaiak növelték az előnyt, és négy góllal megléptek (17—21). A kék-fehérek nem adták fel, két gólra feljöttek (21—23), de a vendégek zsinórban négy gólt lőttek, és 27—21-re elhúztak. A fővárosi együttes nem adta fel, és az utolsó tíz percben erősített, így fokozatosan dolgozta le hátrányát a mind többször hibázó békéscsabai lányok ellen. Izgalmasan alakult az utolsó öt perc. Két gólos vendégvezetést követően az MTK több hétméterest is kapott így végül döntetlenül zárult a küzdelmes találkozó, amelyen a lila-fehérek közelebb álltak a győzelemhez.