2018.03.11. 19:59

Kétórás csata végén lett újra MEVZA-győztes a BRSE

Megvédte címét a Békéscsaba!

Linamar-Békéscsabai RSE–VK UP Olomouc (cseh) 3:2 (17, 22, –18, –18, 10)

Közép-európai Liga döntő. Békéscsaba, 1600 néző. V.: Vasko (szlovák), Muha (horvát). Békéscsaba:Mlinar, Dobi, Koseková, Ivanovics, Pekárik, Fresco. Cs.: Molcsányi (liberó), Bodnár, Glemboczki, Petrenkó, Szedmák. Vezetőedző: Alberto Salomoni. Olomouc: Kubinová, Napolitano-Senková, Kosická, Michaliková, Cutuk, Strusková. Cs.: Sain (liberó), Dediková, Sajdová, Dudová. Vezetőedző: Jirí Teply.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 1:4, 4:4, 11:5, 17:9, 24:15. 2. szett: 4:4, 6:8, 10:10, 10:13, 18:14, 22:18, 23:21, 3. szett: 2:6, 7:11, 11:15, 13:19, 18:20. 4. szett: 3:6, 8:6, 8:10, 11:19, 16:21, 17:24. 5. szett: 3:1, 3:3, 8:5, 14:8, 14:10.

Álmosan kezdett a címvédő, a csehek megléptek 4:1-re. Eszmélt azonban a Csaba és 11 pontot szerzett úgy, hogy az ellenfél csak egyet. 19:12-nél másodszor kért időt Teply. Remekül működött a csabai sánc és érett a szettgyőzelem. Egy széles cseh labdát követően jutott szettlabdához a BRSE, volt még miből pazarolniuk, Pekárik a harmadik lehetőséget értékesítette.

Számítani lehetett arra, hogy a 2. játszmában jobban meg kell dolgoznia Dobiéknak a pontokért, így is történt. Egy-egy rossz szervával a házigazdák még be is segítettek, nem csoda, hogy az első technikainál a csehek álltak jobban. 10:13-nál Salomoninak muszáj volt megnyugtatnia a társaságot. A 2. technikai szünetben azonban a Csabánál volt az előny, egy újabb hazai pont után már a cseh edzőnek volt mondanivalója.

Az olmütziek 4 pontos hátrányban követték vendéglátóikat. Karnyújtásnyira került a játszma megnyerésétől a BRSE, de a végén veszélyesen közel jött az Olomouc, 23:21-nél Salomoninak időt is kellett kérnie. Egy rossz sáncolás után azonban szettlabdához jutott a Csaba, most a 2. labda ment jó helyre Mlinar révén.

A 3. felvonásban 2:6-ról kellett megkezdeniük a felzárkózást, ami csak két pontig sikerült, 11:15-nél a kék-fehérek edzőjének kellett néhány bölcsességet előadnia lányainak. A hajrát sikerült izgalmassá tenni, két pontra visszajött a BRSE, de az olmütziek nem engedték kiénekelni a sajtot a szájukból és szépítettek.

A 4. játszmában hol az egyik, hol a másik gárda vezetett. A játék közepén gödörbe került a BRSE (11:19), amiből sehogyan sem sikerült kikászálódni, bár egyszer megcsillant a remény, de a csehek higgadtabbnak bizonyultak.

Az 5. szett első felét a BRSE irányította a nagyon küzdő csehek ellen. A végéhez közeledve meglépett a BRSE, már csak 1 pont hiányzott a sikerhez. Az erejükkel elkészülő vendégek sorozatos hibái és persze a Csaba hihetetlen küzdőképesége is kellett ahhoz, hogy végül a BRSE győzzön és megszerezze a trófeát.

A 3. helyért Nova KBM Branik Maribor–Mladost Zagreb 3:2 (26, –18, –15, 23, 11).