erőemelés

2018.03.10. 13:12

Az orosházi Bodnár István bronzérmes a masters Eb-n

Az idei év első nemzetközi versenyén, a Raw Masters Erőemelő Európa-bajnokságon a svédországi Helsingborgban szerepelt Bodnár István, az Orosházi Toldi SE versenyzője.

A rutinos orosházi emelő a masters 2-es kategóriában +120 kg-ban guggolásban 240 kg-ot teljesített, ezzel ebben a számban bronzérmes lett. Fekvenyomásban 180 kg-ig jutott Bodnár István, és szintén harmadikként végzett (csak nehezebb testsúly miatt csúszott le az ezüstéremről).

Felhúzásban 252,5 kg-os is eredménnyel a harmadik helyet szerezte meg. Összetettben 672,5 kg-mal bronzérmet nyert, és itt is csak nehezebb testsúlya miatt csúszott le a dobogó második fokáról.