2018.02.28. 20:55

A Vasas otthonában nyert a Békéscsaba

Három nappal a békéscsabai Extraliga-találkozó után újra összemérte erejét a bajnok Linamar-Békéscsabai RSE és a Vasas Óbuda. A vasárnapi békéscsabai siker után Alberto Salomoni csapata Budapesten is legyőzte a piros-kékeket 3:1-re.

Munkatársunktól

VASAS ÓBUDA – LINAMAR-BRSE 1:3 (–17, 24, –23, –)

Extraliga női bajnoki mérkőzés. Budapest, Folyondár utca, 200 néző. V: Tillmann, Mezőffy. Vasas Óbuda: Durst A. 1, Török 13, Papp O. 2, Németh A. 14, Cappelli 10, Haneline 14. Csere: Juhár, Kiss G. 1 (liberók), Bodovics 5, Mihály. Vezetőedző: Jókay Zoltán. Békéscsaba: Pekárik 13, Fresco 21, Mlinar 18, Bodnár 15, Koseková 2, Glemboczki 3. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák, Ludmán 4, Nagy E. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 6:7, 9:12, 10:15, 16:19, 17:24. 2. játszma:2:0, 3:4, 7:5, 9:10, 12:11, 16:13, 19:20, 20:22, 23:24. 3. játszma: 8:7, 10:12, 12:12, 12:16, 19:19, 21:22, 22:24. 4. játszma: 1:6, 2:9, 4:13, 10:16, 11:20, 14:24.

A hazaiaknál Vietti, a vendégeknél Dobi Edina, Kszenija Ivanovics és Szpin Renáta hiányzott a keretből. Utóbbiak hiányát nem érezték meg az első játszmában, később azonban annál inkább, mert a hazaiak lelkesedésükkel ellensúlyozni tudták a vendégek tudásbéli fölényét. A harmadik szett végjátékát egy vitatható játékvezetői ítélet határozta meg, s ennek hozadékaként a negyedik szettet egy piros lappal kezdték a hazaiak és ez aztán meg is zavarta őket, a csabaiak már simán hozták ezt a játszmát. A vendégeknél ezúttal az argentin Lucia Fresco és a horvát Lucija Mlinar és Bodnár Dorottya vitte a prímet, a fiatalok közül a center Pekárik Eszter játszott jól.

Ezzel az is eldőlt, hogy a Békéscsaba a további eredményektől függetlenül biztosan az alapszakasz élén végez.

A Békéscsaba az alapszakasz utolsó extraligás mérkőzését szombaton 17 órai kezdettel hazai pályán a Fatum Nyíregyháza ellen játssza.

Jókay Zoltán: – Megint egy teljesen új összeállításban játszottunk, de nem lehet egy rossz szavam se a lányokra, mert három játszmán keresztül nagyon odatették magukat, a negyedik pedig sajnos már csak a veszett fejsze nyele volt. Alberto Salomoni: – Nem akarok mentegetőzni egy győzelem után, de azért látszik, hogy a lányok fáradtak, a Vasas pedig mindent beleadott, úgyhogy gratulálok nekik is. A második szettben mi hoztuk fel magunkra a Vasast, s egy elvesztett játszma után törvényszerű volt, hogy egy kicsit megzavarodtunk. A harmadik játszma végén aztán a szerencse is kellett, hogy nyerjünk, de összességében úgy érzem, hogy mi voltunk a jobbak.

Az Extraliga állása: 1. Linamar-Békéscsabai RSE 25 pont (9 mérk., 27:8), 2. Újpesti TE 17 (8, 21:11), 3. Fatum Nyíregyháza 13 (8, 17:15), 4. 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 9 (7, 10:14), 5. Vasas Óbuda 4 (8, 8:21), 6. Jászberényi VT 4 (8, 8:22).

Budapest, Folyondár utca, 200 néző. V: Tillmann, Mezőffy.

VASAS ÓBUDA: Durst A. 1, Török 13, Papp O. 2, Németh A. 14, Cappelli 10, Haneline 14. Csere: Juhár, Kiss G. 1 (liberók), Bodovics 5, Mihály. Vezetőedző: Jókay Zoltán

BÉKÉSCSABA: Pekárik 13, Fresco 21, Mlinar 18, Bodnár 15, Koseková 2, Glemboczki 3. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák, Ludmán 4, Nagy E. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:0, 6:7, 9:12, 10:15, 16:19, 17:24. II. játszma:2:0, 3:4, 7:5, 9:10, 12:11, 16:13, 19:20, 20:22, 23:24. III. játszma: 8:7, 10:12, 12:12, 12:16, 19:19, 21:22, 22:24. IV. játszma: 1:6, 2:9, 4:13, 10:16, 11:20, 14:24.

A hazaiaknál Vietti, a vendégeknél Dobi, Ivanovic és Szpin hiányzott a keretből. Utóbbiak hiányát nem érezték meg az első játszmában, később azonban annál inkább, mert a hazaiak lelkesedésükkel ellensúlyozni tudták a vendégek tudásbéli fölényét. A harmadik szett végjátékát egy vitatható játékvezetői ítélet határozta meg, s ennek hozadékaként a negyedik szettet egy piros lappal kezdték a hazaiak és ez aztán meg is zavarta őket, a csabaiak már simán hozták ezt a játszmát.

Jókay Zoltán: – Megint egy teljesen új összeállításban játszottunk, de nem lehet egy rossz szavam se a lányokra, mert három játszmán keresztül nagyon odatették magukat, a negyedik pedig sajnos már csak a veszett fejsze nyele volt.

Alberto Salomoni: – Nem akarok mentegetőzni egy győzelem után, de azért látszik, hogy a lányok fáradtak, a Vasas pedig mindent beleadott, úgyhogy gratulálok nekik is. A második szettben mi hoztuk fel magunkra a Vasast, s egy elvesztett játszma után törvényszerű volt, hogy egy kicsit megzavarodtunk. A harmadik játszma végén aztán a szerencse is kellett, hogy nyerjünk, de összességében úgy érzem, hogy mi voltunk a jobbak.