Atlétika

2018.02.20. 14:16

Kovács Barbara címvédése

Kovács Barbara olimpikon a kemény háromhetes portugáliai edzőtábori munkából hazaérkezve megvédte tavalyi bajnoki címét a 3000 m-es gyalogló országos bajnokságon. Germán Tibor tanítványa a budapesti BOK-csarnokban hozta a kötelezőt.

Ebben a számban két békéscsabai állhatott fel a dobogóra, hiszen Kovács mögött a még ifjúsági korú Zahorán Petra ért be második helyen a célba. A felnőtt fedett pályás országos bajnokságon a rutinos versenyzőnek számító Tábor Miklós is remekelt, aki a 3000 méteres síkfutásban a számára egyáltalán nem előnyös szűk kanyarú pályával is megküzdve végzett a második helyen.

A Kopp Békéscsabai atlétikai Club eredményei. Női. 3000 m-es gyaloglás. Bajnok: Kovács Barbara (edző: Germán Tibor) 13:59,44, 2. Zahorán Petra 14:58,31. Rúdugrás: 8. Döme Adél 340 cm és Braun Barbara 340 cm. Férfi. 200 m: 7. Kovács Miklós 22,80. 3000 m: 2. Tábor Miklós 8:14,33.

Beküldött kép

Tavaly még a junior korosztályban gyűjtötte az érmeket és pontokat Süli Richárd. A Gyulasport futója nagyszerűen debütált a felnőttek között, hiszen 800 méteren az újpesti Vindics Balázs és a DSC-s Kazi Tamás mögött 1:54,55 perccel harmadik lett.

– Hetedik volt a ranglistán, s az első futamban indulva meg is nyerte azt. A másikban Kazi és Vindics között nagy taktikai harc zajlott, Ricsi ideje pedig elég volt a bronzéremhez – mondta Kertes István, Süli Richárd edzője. Számítottunk rá, hogy jól fog menni, igaz az idei legjobbját az 1:53,66-ot nem most, hanem még február elején futotta.

A nő 400 m-es síkfutásban a békési Nyerste Ágnes 58,50 másodperccel 8.