versünnep - videóval

2018.04.16. 17:45

Liszi Melinda nyerte az idei Versünnep Fesztivál fődíját

Vasárnap este a Nemzeti Színházban tartották meg a Versünnep Fesztivál 2018 döntőjét. Liszi Melinda, a Békéscsabai Jókai Színház színművésze idén harmadszor indult a megmérettetésen.

Liszi Melinda

A tavalyi különdíj után idén megnyerte a Versünnep Fesztivál fődíját: Párkányi Raab Péter szobrászművész Versünnep kisplasztikáját, valamint az Esztrád Színház által felajánlott 300.000 Ft pénzjutalmat. A fődíj mellett Liszi Melinda a Nemzeti Színház díját is elhozta, amely felkérés a 2018/2019-es évad egy produkciójában való részvételre – adta hírül a Békéscsabai Jókai Színház közleményében.

Az elődöntőkről összesen 15 produkció jutott el a végső megmérettetésig, és szállt versenybe az értékes díjakért, elismerésekért. A zsűri elnöke Koltay Gábor Balázs Béla-díjas filmrendező, Érdemes Művész volt, a zsűri tagjai Császár Angela színművésznő, Érdemes Művész,

Juhász Judit az MMA szóvivője, az Anyanyelvápolók Szövetségének elnöke, Rubold Ödön Jászai Mari-díjas színművész, a Nemzeti Színház tagja, Weinberger Attila (Ag Weinberger) zene- és dalszerző, Kulturális Érdemrend Lovagi Fokozatával kitüntetett előadóművész voltak.

A döntő – szokatlan módon – rögtön egy díjátadóval indult. A Nemzeti Színház és a Szeleczky Zita Alapítvány idén először adta át a Szeleczky Zita emlékgyűrűt, melyet évről évre azon művésznek ítélnek oda, aki a magyar költészet kiemelkedő tolmácsolásával, a versmondás népszerűsítésével elősegíti a magyar szó, a magyar vers ügyét. A díjat először a Versünnep Fesztivál zsűrijében is helyet foglaló Rubold Ödön Jászai Mari-díjas színművész kapta.

Ezt követően Kolti Helga, a Versünnep Alapítvány kuratóriumának elnöke köszöntötte a nézőket és a versenyzőket. Elmondta: a rendezvény elmúlt 13 évében sok öröm, de rengeteg nehézség is adódott, visszatekintve ugyanakkor „az jut eszembe, hogy de jó, hogy belevágtunk. Megérte”. Hozzátette: az olyan mosolygós, csalódott, vagy éppen izgalommal teli pillanatok, mint amilyenek a Versünnepnek köszönhetően is megszülettek, igazán fontos élményei lehetnek az ember életének.

Nem csak azért, mert hosszas felkészülés és sok munka eredménye összpontosul abban a néhány percben, amíg a vers elhangzik, hanem azért is, mert ez az élmény lehetőséget ad a határtalan önkifejezésre, és hogy megmutassuk lelkünket, alkotóerőnket a színpadon. Kolti Helga megjegyezte: ezért is nagy öröm, hogy a professzionális színészek versenyén kívül már civil közösségek is – iskolák, egyetemek, klubok, stb. – csatlakozhatnak a Versünnephez, és átélhetik ezt az élményt.

Fotó: A-Team/Nyári Attila

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában