Egy lépés választja el a BRSE-t a bajnoki aranytól

2017. április 20. 21:58 , Legutóbb frissítve: 2017. április 21. 11:17 Munkatársunktól, Fotó: Földi Imre

Röplabda | Két nap múlva bajnokot avathatnak az NB I-es női röplabda-bajnokság 2016—17-es szezonjában, ugyanis a Linamar-Békéscsabai RSE 3:1-re legyőzte otthonában a Vasas Óbudát.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Ebben az évadban először nyert szettet a Vasas Óbuda a Linamar-Békéscsaba ellen, a bajnoki döntő második mérkőzésének végén azonban ismét a címvédő örülhetett.

A BRSE hamar kézbe vette az irányítást, és dinamikusan, határozottam röplabdázott, a hazaiak pedig fokozatosan elvesztették bátorságukat, és egyre nagyobb hátrányba kerültek, a játszmát Clement zárta le. A második szettet és a liberóját, Lévait is elveszítette a Vasas, amely a harmadikban is 19:12-es hátrányban volt. Sklar pontjaival feljött, majd fordított a házigazda és idén először szettet fogott a Csaba ellen. A 4. játszma kimondottan szép labdameneteket hozott, de Szakmáry és Szmirnova vezetésével a vendég valósággal lejátszotta a pályáról ellenfelét.

Jókay Zoltán: — Úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy szerettük volna, de ami a folytatásban történt, azt nem tudom elfogadni. A harmadik játszmából kihoztuk a maximumot. Sajnálom Lévai Vivien sérülését.

Szasa Nedeljkovics: — Kettő—nullra és tizenkilenc—tizenháromra vezettünk, és belealudtunk kicsit a mérkőzésbe, elveszítettük a pontosságunkat. A negyedik játszma sorsa akkor dőlt el, amikor újra kézbe vettük az irányítást. Itt már pontosan és hatásosan nyitottunk, keményen blokkoltunk. Hétfőn szeretnénk lezárni a bajnoki döntőt.

Fotó: Földi Imre Fotó: Földi Imre

Soós Nikolett a Békéscsaba csapatkapitánya: — A harmadik szett elején leálltunk, talán túl sok ponttal vezettünk. Ezt az élet-halál harcot vívó Vasas ellen nem lehet megengedni. Ezután azonban összeszedtük magunkat és megnyertük a mérkőzést.

Vasas Óbuda—Linamar-Békéscsabai RSE 1:3 (—13, —18, 23, —13)
Budapest, Folyondár utca, 400 néző. V.: Adler, Mezőffy. Vasas: Rountree 12, Török 3, Kountoura 3, SKLAR 15, Pekárik 1, Hardy 4. Csere: Lévai, Bánlaki (liberók), Kiss G. 3, Szedmák 3, Durst A. Vezetőedző: Jókay Zoltán. Békéscsaba: SZAKMÁRY 19, Bodnár 7, Tálas 6, Soós N. 10, CLEMENT 15, SZMIRNOVA 15. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Matics, Petrenkó, Nazarenko. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2:0 a Békéscsaba javára. Folytatás hétfőn 19 órai kezdettel Békéscsabán.