2007.11.10. 21:35

Egy góllal kikapott az Orosházi FKSE

Csorvási SK—Hajdúnánás 21—26 (12—11), Ózdi KC—Orosházi FKSE 24—23 (10—12), Orosháza-Gyopárosfürdő KSC—Szentendre 30—28 (14—17).

Csorvási SK—Hajdúnánás 21—26 (12—11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 150 néző. V.: Hartman, Kuklis. Csorvás: MIKE — Major L. 1, Fabisz 2, Sütő 1, Petrovszki 6, Könyves 3, Elhardt 7. Cs.: Kukla (kapus), Major B., Zsilák 1, Babinyecz, Greksza, Neller, Gyimesi. Edző: Ifj. Baráth Lajos.
A csorvásiak a vártnál jobban megszorították a pontvadászat éllovasát, mi több a félidőt egy gólos előnnyel zárták. Fordulás után álmosan kezdett a házigazda. A nánásiak villámgyorsan fordítottak és a végén érvényesítették a papírformát.
Ivanics János technikai vezető: — A mérkőzés egyes szakaszaiban lelkesen és jól játszott a csapat. Több tűzzel és nagyobb odafigyeléssel akár meglepetést is okozhattunk volna.

Ózdi KC—Orosházi FKSE 24—23 (10—12)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Ózd, 200 néző. V.: Medve, Tóth. Orosháza: SZIKORA A. — MOLNÁR S. 4, Krizsán 1, Kovács A. 3, Csikós 2, Berta G. 1, Varga Antal. Cs.: Molnár G. (kapus), Bánfi 4, Bajusz 4, Gilan 2, Kósa 2, Varga Attila, Varsandán M. Edző: Bajusz József.
A vendégek jól játszottak, egészen az 51. percig vezettek, ám ezután már nem tudtak gólt szerezni, így drámai csatában fordított az Ózd.
Bajusz József: — Drámai csatát hozott a végig küzdelmes mérkőzés. Csapatunk jól küzdött, nem érdemeltünk vereséget.

Orosháza-Gyopárosfürdő KSC—Szentendre 30—28 (14—17)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 150 néző. V.: Nagy L., Végert. Orosháza: GYARMATI — Kovács B. 2, Szendrei 1, Gyovainé 4, Bodrogi M., BARTUCZ 10, ANCSIN T. 11. Cs.: Hanusz (kapus), Volencsik, VERBŐCZI, Kránitz A., Németh D. 1, Nagy R. 1, Bella. Edző: Marton Richárd.
Az orosháziak húsz percet játszottak emberhátrányban, ennek ellenére hallatlan lelkesedésüknek köszönhetően megszerezték második győzelmüket az NB I B-ben.
Marton Richárd: — Nagy akarással és szívvel játszottak a lányok „a hazai pálya előnyét” élvező Szentendre ellen.