2024.05.27. 11:55

Az Orosháza és az Újkígyós is szépen zárta az idényt

Május utolsó hétvégéjén legördült a függöny az NB II.-es kézilabda-bajnokságokban. A Békés vármegyei csapatok mindegyike pályára lépett közülük a férfiaknál a felsőházi CSIKO SE Orosháza és az Újkígyós is győzelemmel zárt, a hölgyeknél ugyanakkor erősen érezhető volt a szezonvégi fáradtság, egyik csapat sem szerzett pontot.

A fehér mezes orosháziak jó szájízzel zárták az idényt

Fotó: Zsedényi Péter

Törökszentmiklósi Székács KE GÉF-PRO–CSIKO SE Orosháza 27–28 (13–9)

NB II-es mérkőzés, férfi, felsőházi rájátszás. Törökszentmiklós, 200 néző. V.: Dulai, Pisák.

Orosháza: Pajkó – Nagy Kristóf 3, Pásztor M. 5 (1), Pásztor Á. 2, Ambrus 2, Borbély 6, Nánási 1. Csere: Tomozi (kapus), Farkas S., Héjja 3, Míg 3, Nadicsán 2, Nagy Konrád, Szöllősi, Kruchió, Simon 1. Játékos-edző: Héjja Ádám. A Törökszentmiklós legjobb dobója: Dócs 9 (2). Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.

Héjja Ádám: – Gratulálok a CSAPATNAK, ez a mérkőzés méltó befejezése volt ennek a szezonnak. Az első negyven percben legfőképp saját magunk ellenségei voltunk, nagyon sok helyzetet kihagytunk. Ezután ez megváltozott és az utolsó öt percre már sikerült átvennünk az irányítást. Akarásból és küzdésből ismét jelesre vizsgáztunk, de ami ennél is fontosabb, hogy Ambrus Dodi egy ilyen nagy győzelemmel búcsúzhatott. Köszönjük neki, hogy ennyit segített egész évben a csapatnak és hogy példát mutatott a fiatalok számára. A szurkolóknak is köszönjük az egész éves szuper szurkolását, hiszen nélkülük nem érhettünk volna el ilyen eredményeket.

FISE-Újkígyós–Üllői KSE 30–27 (13–18)

NB II, férfi, felsőház. Újkígyós, 150 néző. V.: Juhász, Szilágyi.

Újkígyós: Ecker – HARANGOZÓ 7 (4), BALOGH J. 5, GÁBOR 5, Fekete G. 3, Farkas Bálint, FARKAS Balázs 5. Csere: Kiss N., KECSKEMÉTI (kapusok), Ivanics 1, Kádas 2, BALÁZS 2, Endrei, Müller. Edző: Szabó Zsolt. Az Üllő legjobb dobója: Kovács M. 9 (3). Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 6/4.

Szabó Zsolt: – Az első félidőben könnyen alakított ki helyzeteket az Üllő. A másodikban viszont már összeállt a védekezés, jöttek a kiváló egyéni teljesítmények elől-hátul és ezzel a kezünkbe vettük az irányítást. Fantasztikus meccs, méltó szezonzáró! Gratulálok a CSAPATNAK, egyúttal köszönet az elmúlt nyolc évért a klubnak, a játékosoknak, a szurkolóknak! További sok sikert kívánok!

A felsőház végeredménye: 1. Csömör 22 pont, 2. Mezőtúr 20, 3. Mizse KC 19, 4. Székács KE 17 (419–395), 5. CSIKO SE Orosháza 17 (421–416), 6. Üllő 8, 7. Makó 6, 8. Újkígyós 3.

Szolnoki KCSE–Kondorosi KK 35–25 (13–13)

NB II, férfi, alsóház. Szolnok, 50 néző. V.: Divéki, Paulovics.

Kondoros: Pankotai – Istenes L. 4, Papp K. 4, Polgár 7, Branyiczki 5, Lőrinczi 2, Gazsó 1. Csere: Kasnyik V. 2, Kasnyik T., Guba. Edző: Kósa Balázs. A Szolnok legjobb dobója: Arany 9.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1.

Kósa Balázs: – Szerencsére a végeredmény már nem változtatott a bajnokság végkimenetelén. Ettől függetlenül nem feltartott kézzel érkeztünk, egy félidőn keresztül egyenrangú ellenfelek voltunk, de a végére kijött a különbség. Nagyon nagy sikernek tartom a bennmaradást. Gratulálok az egész csapatnak.

További eredmény: Túrkevei VSE–Optimum Solar-Békési FKC U21 300ľ30 (15–14).

Az alsóház végeredménye: 1. Dabas II. 22, 2. PLER-Budapest U21 18 (496–448), 3. Szolnok 18 (446–420), 4. Pick-Szeged III. 14, 5. Kondoros 12, 6. Berettyó 10 (358–395), 7. Túrkeve 10 (380–460), 8. Békési FKC U21 8.

EURONOVEX USE–CZ Gyulasport 38–27 (19–16)

NB II, női, felsőház. Szászberek, 150 néző. V.: Bócz, Wiedeman.

Gyula: Zsiga – Kertes, Gelegonya 2, FARKASINSZKI 4 (2), Kovács Sz. 1, Ilyés 3, Lukács 4. Csere: Mike (kapus), Kiss V. Nagy P. 1, Szabó K. 2, SZÖGI 8, NÉMETH CS. 1, Hegedűs 1 (1). Edző: Zöldi-Tóth Katalin. Az ENUSE legjobb dobója: Bagi 7.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

Zöldi-Tóth Katalin: – A kezdés, és az első harminc perc játéka katasztrófa volt, mintha nem is azok a játékosok lettek volna a pályán, akik eddig minden mérkőzésen szépen, a tudásuk szerint játszottak. Nagyon szégyelltem magam a padon, nem tudom, hogy mi járt a fejekben, de ezt a szünetben gyorsan rendezni kellett. A második félidőben rendben volt a játék, ehhez tudok gratulálni a lányoknak! Szeretném megköszönni minden egyes játékosnak, stábtagnak és vezetőnek azt a munkát, ami egész évben beletettek!

A gyulai női csapat az ezüstmedál átvétele után

Vecsés SE–Szarvasi NKK 38–27 (15–12)

NB II, női, felsőház, Albertirsa, 30 néző. V.: ifj. Rácz,

Szarvas: Antal – Biró P. 5, Szöllősi P. 5 (1), Papp Zs. 1, HAJDU 6, Majoros 4, Milyó 3. Csere: Skorka (kapus), Nyerges 1, Száva F., Tasgyik 1, Trnyik 1, Pusztai, Fodor. Edző: Száva Flórián. A Vecsés legjobb dobója: Gyulai 7 (1).

Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2.

Száva Flórián: – A szezon utolsó mérkőzésén frissebb volt a vendéglátó csapat, megérdemelten nyert. Sajnálom, hogy az elmúlt hét felnőtt és junior mérkőzésein nemcsak a kézilabda, hanem a küzdősportok is domináltak, büntetlenül.

Kecskeméti NKSE–Békéscsabai Előre NKSE 27–18 (17–11)

NB II, női, felsőház. Kecskemét, 150 néző. V.: dr. Major, Szuromi.

Békéscsaba U21: Tóth R. – Károlyi 3, Ádász 5 (1), Udvari 4, Ancsin 3, Weigert, Kovács K. Csere: Petrovszki (kapus), Balog K., Baukó, Gajdács, Sándor, Téglás 1. Edző: Fábián Csaba. A Kecskemét legjobb dobója: Jámbor-Herceg 6 (1).

Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1.

Fábián Csaba: – Huszonhárom percig kézilabdáztunk, majd negyedórán keresztül képtelenek voltunk gólt lőni és ekkor el is ment a mérkőzés. Lehet, hogy ebben a teljesítményben a csütörtökön lejátszott ifjúsági mérkőzés okozta fáradtság is belejátszik. A hazaiaknak gratulálok!

A felsőház végeredménye: 1. ENUSE 28, 2. Gyulasport 20, 3. Vecsés 16, 4. Algyő 14, 5. Kecskemét 11, 6. Békéscsaba U21 9, 7. Szarvas 8, 8. Inárcs-Örkény 6.