Birkózás

2024.02.17. 20:22

Három vármegyei arany a válogatóról

A Békés vármegyei fiatalok több érmet, köztük három aranyat nyertek az U20-as korosztály számára Kiskunfélegyházán rendezett első idei női és szabadfogású birkózó válogató versenyén.

Verasztó Lajos

az Orosházi Spartacus két bajnoka, Páli Mirella és Somogyvári Milán, edzőjükkel Páli Sándorral

Fotó: Orosházi SBK

A nőknél Páli Mirella, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub-KIMBA versenyzője 62 kg-ban végzett az első helyen. A férfiaknál a 61 kg-osok között Somogyvári Milán, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub versenyzője állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A 79 kg-ban Hajduch Nándor, a Szarvasi Birkózó Egyesület sportolója lett aranyérmes.

Békés vármegyei eredmények. Nők. 59 kg: 5. Laczkó Petra (Orosházi Spartacus Birkózó Klub-KIMBA). 62 kg: 1. Páli Mirella  (Orosházi Spartacus Birkózó Klub-KIMBA).

Férfiak. 61 kg: 1. Somogyvári Milán ( (Orosházi Spartacus Birkózó Klub). 70 kg: 2. Tóth Patrik (Szarvasi Birkózó Egyesület). 79 kg: 1. Hajduch Nándor (Szarvasi Birkózó Egyesület), 3. Szpin Mihály (Szarvasi Birkózó Egyesület), 6. Gábor Zalán  (Orosházi Spartacus Birkózó Klub). 92 kg: 4. Albert Viktor (Orosházi Birkózó Egyesület). 97 kg: 5. Bakos Ferenc (OBE). 125 kg: 3. Debreczeni Tamás (OBE-KIMBA).

Képalá: Az orosházi szpari győztesei Páli Sándor edző társaságában