Kosárlabda - NB I./B

2024.01.21. 20:14

Eredménytelenül futottak az eredmény után

Az NB I. B-s férfi bajnokság Zöld csoportja 16. fordulóját hazai vereséggel zárta a Békéscsabai KK. Vuk Pavlovics együttese a papíron verhetőnek tűnő pécsi akadémistákkal szemben maradt alul hullámzó teljesítménnyel, bár időnként közel járt ahhoz, hogy saját kezébe vegye sorsát.

Bakulya Mihály

Szoljevics Nikola és Hajdu Márton küzd a két gárda első összecsapásán

Fotó: Hunbasket

A pécsi fiatalok 10-2-es etappal indították a mérkőzést. A hazaiak gondját az jelentette, hogy Varga Ákoson kívül nem igazán volt aki kosarat szerezzen. A bedobó az első negyedben csapata 16 pontjából tucatnyit vállalt magára, ezzel pedig a 9. percre 16-17-re zárkóztatta fel övéit. A második negyed elején is a vendégek voltak pontosabbak támadásban, a csabaiakat centereik kibrusztolt pontjai tartották meccsben. Amikor viszont feljavult a védőmunkájuk és a mezőnyből is eredményesek voltak, nyomban izgalmas lett a meccs (17. perc: 31-35). A látogatók szünet előtt Kazy két triplájával tudták visszaállítani a korábbi rendet.

A második félidőt az addigi trendhez hasonlóan a pécsiek kezdték eredményesebben (23. p.: 38-51). Félő volt, hogy hamar le is zárhatják a találkozó érdemi részét, de a hazaiaknak sikerült megállítani a különbség növekedését. Az utolsó 3 minutában pedig Varga Zalán remeklésével egy 10-0-s szériát produkálva, egyetlen pontra zárkóztak vissza (62-63). Úgy tűnt, hogy az utolsó negyedre új meccs kezdődik, kapaszkodtak is a házigazdák, a fordítás viszont sehogyan sem jött össze. A 35. percben 75-78-as állásnál még minden nyitott volt, csakhogy innen elmaradtak a hazai kosarak, a vendégek viszont zsinórban 9 pontot szerezve eldöntötték a meccset.

Vuk Pavlovics: – Gratulálok a Pécsnek! Nagyon jól kezdtek, mi pedig nagyon lassú ütemben, lassú védekezéssel, támadással. Könnyen megtalálták a réseket támadásban, hamar hét-nyolc pontos előnybe kerültek. Ez megadta a mérkőzés ritmusát, végig futottunk az eredmény után. Voltak villanásaink, amikor közelebb jöttünk, viszont nagyon nagy energiabefektetésre volt szükség. Amikor a Pécsnek kidolgozott helyzetei voltak, akkor bedobták belőle a triplákat és a végén megérdemelten nyertek.

Békéscsabai KK–NKA Universitas Pécs II. 83-95 (16-21, 19-22, 29-22, 19-30)

NB I. B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Balogh Gy., dr. Nagy, Fülöp.

Békéscsaba: Balog G. 4, Cvijin 12/6, VARGA Á. 30/3, Vodila 1, HAJDU M. 14. Csere: Varga Z. 12/6, Szoljevics 6, Kurtucz 4, Fábián, Kovács J. Edző: Vuk Pavlovics.

Pécs: BOR 19/3, RÁTGÉBER 22/12, KAZY 21/6, Bánfi 9/3, KELEMEN 9. Csere: Csekics, Füzesi 6/6, Antal, Bolyos 2, Korszunszkij 7. Edző: Csirke Ferenc.

A bajnokság állása 16 forduló után: 1. Dávid Kornél KA 31 pont, 2. Tiszaújvárosi Thermál Fürdő Phoenix KK 28, 3. Soproni MAFC Soproni Egyetem 27, 4. Agrofeed UNI Győr 27, 5. Atomerőmű U23 26, 6. NKA Universitas Pécs II. 21, 7. Veszprémi KK 24, 8. Nagykőrösi Sólymok KE 23 (15 mérk.), 9. Békéscsabai KK 22, 10. Dunaharaszti MTK 21 (15), 11. Vásárhelyi Kosársuli 22, 12. Eszterházy SC Eger 21, 13. Pénzügyőr SE 18, 14. Százhalombattai KSE 18.