Röplabda

2023.12.17. 12:54

Fordulatos meccsen győzött a BRSE

Rendkívül fordulatos mérkőzésen 3:2-re győzött a Békéscsabai RSE női csapata az NB I.-es bajnokság hétvégi fordulójában a Vidux-Szegedi RSE ellen, így szépen zárta az idei esztendőt.

Gajdács Pál

Fotó: Bencsik Ádám

Békéscsabai RSE–Vidux-Szegedi RSE 3:2(16, –17, –18, 22, 8)

NB I.-es női röplabdamérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. V.: Sík Barbara, Barabás. Békéscsaba: Mikus 6, Budai 17, Gergácz 5, Szatmári 4, László 15, Korcsok 4. Csere: Nánási, Erdei (liberók), Fekete G., Gajdács 9, Mészáros, Fekete R. Edző: Nagy Attila.

Nagy Attila: – Az első szettben jól kezdtünk, sikerült ráerőltetni az akaratunkat ellenfelünkre. Utána viszont úgy kezdtük a másodikat, mintha mi kaptunk volna ki tízzel az elsőben. Nehezen rendeztük sorainkat, de a negyedik szettben sikerült megtalálni a hitünket és a megfelelő koncentrációnkat, ami végül győzelemhez vezetett. Sok munka vár még ránk, de ma voltak olyan teljesítmények, aminek lehetett örülni.

A bajnokság állása: 1. TFSE 24 pont (24:8, 9 mérk.), 2. BVSC-Zugló 24 (27:9, 10), 3. Vasas SC 22 (26:12, 10), 4. VEHIR-VESC 21 (22:9, 9), 5. Gödöllői RC 20 (24:15, 10), 6. Budaörsi DSE-Emericus SE 14 (17:20, 10), 7. MTK Budapest 10 (14:24, 10), 8. Békéscsabai RSE 10 (15:24, 10), 9. Vidux-Szegedi RSE 8 (13:25, 10), 10. Kispest SE 5 (10:26, 10), 10. UTE U21 4 (8:28, 10).