Birkózás

2023.09.17. 10:36

Két érem a birkózó diákolimpiáról

Csepelen, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) nagy csarnokában rendezték meg pénteken a serdülő birkózó korosztály számára a kötöttfogású országos diákolimpia döntőt, amelyen csaknem százötven fiatal lépett szőnyegre.

Verasztó Lajos

A rangos viadalon az U15-ös korosztályban ott voltak a Békés vármegyei diákok is, akik két éremmel tértek haza. Az 52 kg-ban Bódi Csaba, az Orosházi Birkózó Egyesület-KIMBA versenyzője három győzelemmel jutott a döntőbe, ahol vereséget szenvedett, így ezüstérmes lett. A 44 kg-osok között Szakmeiszter Tamás (Dévaványai SE) bronzérmet nyert. A 41 kg-ban a dévaványai Szakmeiszter László a negyedik helyet szerezte meg.