Kosárlabda

2023.05.27. 08:31

Fölényes győzelemmel zártak a csabai kosarasok

Péntek este lejátszotta utolsó alapszakaszbeli bajnokiját az NB II-es bajnokság Keleti csoportját vezető békéscsabai csapat.

B. M.

Milosevics Igor (itt a korábbi békési mérkőzésén) 10 pontot tett a közösbe. Archív fotó: Für Henrik

Laczkó Róbert tanítványai a várakozásnak megfelelően, fölényes győzelmet arattak a DEAC második számú egysége ellen, ezzel pedig hibátlanul zárt. Jöhet a rájátszás, ahol az előző két évhez hasonlóan a feljutásért küzd majd a BKK.

Békéscsabai KK–Debreceni EAC II. 121-54 (27-9, 30-14, 28-16, 36-15)

NB II-es férfi mérkőzés, Békéscsaba. Vezette: Komáromi, Fekete Cs. Békéscsaba: Kovács J. 16/12, Balog G. 13/3, Szarvas 5/3, Czifrák 2, Hajdu M. 16. Csere: Milosevics 10/3, Szoljevics 5/3, Csák 8, Scherber 11, Sebők 8/6, Gura 10/6, Oláh 17/9. Edző: Laczkó Róbert. A Debrecen legjobb pontszerzői: Szekeres 21/9, Csiprák 11/6, Egri 11/6.

A debreceniek a 4. percig (7-6) tudták tartani a lépést, azután elkapta a fonalat a hazai gárda és egy 20-2-es etappal magabiztos előnyt szerzett. A vendégek a második negyed során egyetlen kivétellel csak távolról tudtak betalálni, de ezzel nem voltak kellően hatékonyak. Szünet után a cserék léptek elő főszereplővé csabai oldalon, akik sorra eredményesen szálltak be, így lett a végére tekintélyes a BKK győzelme.