Hatalmasat küzdve szerezte meg az értékes két pontot a BFKC a másodosztályban.

P. B.

Archív fotó: Békési FKC/Facebook

Fotó: Janos Gazso

A 24. forduló előtt az előkelő ötödik helyét biztosan őrző Békés a 16 csapatos férfi kézilabda másodosztályban a 12. pozíciót elfoglaló Ózd otthonában szerepelt szombat este.

A kiegyenlített első negyed óra után a hazaiak fokozatosan elhúztak öt-hat góllal és kiváló utolsó tíz percet produkálva biztos előnnyel vonulhattak pihenőre a szünetben. A záró húsz percre fordulva is még néggyel vezettek az ózdiak, ám a dicséretes idényt futó BFKC ezúttal is óriásit küzdött, ledolgozta a hátrányát, jobban bírta idegekkel a kritikus hajrát, így újabb értékes pontokkal gazdagodva szilárdan tarja pozícióját az NB I. B-ben.

ÓAM-Ózdi KC–Optimum Solar-Békési FKC 26–28 (16–11)

NB I. B-s férfimérkőzés. Ózd, 200 néző. V.: Haskó, Natkai. Legjobb dobók: Veres B. 7, Jancsó, Kovács L., Molnár G. 5-5, ill. Árpási, Szász B. 6-6, Haszilló 5. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.