2023.03.21. 13:25

Csabai győzelem a fővárosban

A BVSC ellen folytatta női NB I.-es szereplését a Békéscsabai Röplabda SE U20-as fiókcsapata. A csabai fiatalok az első két szettben kiválóan védekezve és precízen szerválva állva hagyták rutinosabb ellenfelüket.

P. B.

Békéscsabai Röplabda SE U20-as fiókcsapata

Forrás: BMH

Kettő nullás vezetés után viharsarki oldalon több hiba is borzolta a kedélyeket, így a harmadik játszma elvesztése után sokáig úgy tűnt, a negyedik is sima fővárosi sikert hoz, azonban a csabaiak hétpontos hátrányban sem adták fel, de a szett végén a zuglóiak jobban koncentráltak, így következhetett a döntő játszma.

A BRSE-klubhonlap beszámolója szerint a záró játékrész elején gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a csabai csikócsapat, amely ezután meg sem állt és végig vezetve megnyerte a több mint kétórás mérkőzést.

BVSC-Zugló–Békéscsabai Röplabda SE 2:3 (–18, –15, 16, 24, –12)

NB I.-es női mérkőzés. Budapest, Szőnyi út, 50 néző. V: Kulcsár, Villás. BRSE: Tuska 20, Korcsok 10, Feld 1, Sinka 19, Mikus 11, Fekete G. 6. Csere: Kucsera, Erdei (liberók), Szatmári L. 1, Lázár 1, Gajdács, Gellén. Vezetőedző: Nagy Attila.

Nagy Attila: – Helyenként magas színvonalú volt a mezőny- és a blokkvédekezésben a teljesítményünk, az első két szettben kiválóan működtek ezek az elemek. Utána megtorpantunk kicsit, de a negyedik játszmában majdnem sikerült nagy hátrányból nyernünk, azonban ekkor többet hibáztunk a kelleténél. A döntő játékrészre váltani tudtunk, így megérdemelten nyertünk.

Az állás: 1. TF 44 pont, 2. DVTK 42, 3. Veszprém 39, 4. Vasas 37, 5. Gödöllő 30, 6. Békéscsaba 26 (31:32), 7. Budaörs 26 (32:31), 8. BVSC 22, 9. UTE 17, 10. Balatonfüred 13, 11. Eötvös DSE6, 12. Jászberény 4.