Labdarúgás NB II.

2023.01.29. 15:17

Idegenbeli győzelemmel kezdte a tavaszt a Békéscsaba – galériával

Győzelemmel kezdte az NB II-es labdarúgó-bajnokság tavaszi szakaszát a Békéscsaba 1912 Előre, amely látványos kontragólokkal múlta felül otthonában a Kazincbarcikát.

Fotó: MW

A Békéscsaba lépett fel támadólag a mérkőzés elején, ami hamar meg is hozta az eredményt: hiszen egy Kitl–Puskás összjáték után utóbbi a kapuba lőtt. A barcikaiak nehezen ocsúdtak fel a sokkból, s ha Czékus a 25. percben higgadtabb, akkor már kettő a csabaiak előnye. Az első játékrész hajrájában percekig a kapuja elé szegezte vendégét a Kazincbarcika, de hol a védők, hol Póser hatástalanított. A játékvezető két percet hosszabbított, s nem sokkal a lefújás előtt egy villámgyors csabai kontra meghozza az újabb gólt is, szerzője, Lukács Raymond a szezonban harmadik találatának örülhetett.

A Békéscsaba teljesen megérdemelten vezetett 2–0-ra, mert nagyon okosan, fegyelmezetten játszott, a védelmét is jól megszervezte, a kontrái pedig életveszélyesek voltak.

Egy sokkal harciasabb Kazincbarcika folytatta a játékot a második félidőben, de szépítés helyett (Kurdics kapáslövését Pósernek kellett védeni) a viharsarkiak lőttek újabb gólt, méghozzá egy valóban gyönyörűen kivitelezett ellenakció során. A gól után a kék-sárga mezes hazaiak mentek előre, próbáltak helyzeteket is kidolgozni. A csereként beállt Takács próbálkozása elakadt a feladatát az egész mérkőzésen szinte hiba nélkül ellátó Póserben. A csabaiak védőmunkájára a második félidőben sem lehetett panasz, az élőfalon nem talált rést az ellenfél. A végén – büntetőből – csak összejött a szépítőgól a hazaiak részéről, de ez a csabaiak örömét nem rontotta el, hiszen így is biztos győzelemmel sikerült rajtot venni.

Kolorcity Kazincbarcika SC–Békéscsaba 1912 Előre 1–3 (0–2)

Labdarúgás NB II-es mérkőzés. Kazincbarcika, 250 néző. V.: Sipos(Varga G., Szilágyi N.). Kazincbarcika:Megyeri II G. – Szemere, Ur, Szekszárdi M., Süttő – Csatári (Kállai, 46.), Hleba (Székely, 61.), Nagy J., Ádám F. (Kovács B., 76.), Kurdics (Takács T., 61.) – Pálinkás (Benkő, 86.). Vezetőedző: Varga Attila. Békéscsaba: Póser – Bora, Albert, Puskás G. – Zvara, Kitl M. (Futó, 78.), Horváth P., Lukács R. (Máris, 71.), Mikló (Hodonicki, 88.) – Váradi (Szabó Cs., 71.), Czékus (Talpalló, 85.). Vezetőedző: Brlázs Gábor.

Sárga lap: Lukács R. a 43., Zvara az 59., Bora a 93. percben.

6. perc: Czékus a szélről passzolt Kitl Miklósnak, aki egy igazítást követően a középen egyedül maradó Puskás Gáborhoz passzolt. A vendégjátékos körülbelül 11 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 0–1.

45+2. perc: Labdaszerzést követően Horváth Péter a saját térfeléről ugratta ki az egy az egyben kapura törő Czékust, aki balra, a felzárkózó Lukácshoz passzolt, a támadó pedig10 méterről a kifutó kapus mellett higgadtan a kapuba passzolt, 0–2.

51. perc: Ismét egy nagyszerű csabai kontra futott végig a pályán. Váradi a félpályánál emelt Lukács elé, a második csabai gól szerzője pedig egy tértölelő passzal Czékust hozta helyzetbe, aki fejjel levette a labdát, majd egy igazítás után jobbal, a jobb alsó sarokba helyezett, 0–3.

90+2. perc: Szekszárdi ellen szabálytalankodtak a csabaiak a tizenhatoson belül, a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott. A labda mögé Süttő állt és magabiztosan lőtte jobb alsó sarokba, 1–3.

Jó: Nagy J., Süttő, ill. az egész csapat.

Varga Attila: – Ez az eredménye annak, hogy szinte semmit sem kaptam vissza abból, amit az egész felkészülés alatt begyakoroltunk. Volt rengeteg szögletünk és beadásunk, de a csabai védelem jól állt a lábán, és ellenfelünknek hiába volt kevesebb lehetősége, azokat jól ki tudta használni. Nem maradt más hátra, minthogy szívből gratuláljak a Békéscsabának!

Brlázs Gábor: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, szerencsére az első helyzetet sikerült értékesítenünk és ez nagyban meghatározta a találkozó kimenetelét. A második félidőben átengedtük a területet a hazai csapatnak, megpróbáltunk kontrákból veszélyeztetni, ez többé-kevésbé sikerült is. Elégedett vagyok az eredménnyel, egy apró lépést tettünk céljaink elérése érdekében.

További eredmények: BFC Siófok–Aqvital FC Csákvár 2–0, Soroksár SC–DVTK 0–5, Tiszakécskei LC–HR-Rent Kozármisleny 2–2, PMFC–Budafoki MTE 0–1, MTK Budapest–Szentlőrinc 2–0, Szombathelyi Haladás–Nyíregyháza Spartacus FC 0–1, Gyirmót FC Győr–Dorogi FC 1–1, FC Ajka–Credobus Mosonmagyaróvár 1–1. A Szeged-Csanád Grosics Akadémia–ETO FC Győr mérkőzést hétfőn játsszák.