2022.04.25. 15:16

Szoros meccsen győzött a Köröstarcsa az újonc ellen

KSK–Újkígyós FISE 35–32 (21–14)

Fotó: shutterstock.com

NB II-es mérkőzés. Férfi. Mezőberény, 50 néző. V.: Hovány, Ubornyák. Köröstarcsa: Pankotai – Kecskés 3, POLGÁR 7, CSIGE 6, Novák 4, Lőrinczi 2, KOVÁCS I. 5. Cs.: Oláh, ÁSÓS 8 (3), Molnár K., Lukács, Galamb. Edző: Molnár Zoltán. Újkígyós: Rákóczi – BALÁZS Á. 6, Lipták G., FEKETE L. 11 (3), Ivanics 3, FEKETE G. 5, Süli. Cs.: Kiss N., Mezei M. (kapusok), Balázs O. 1, Hegedűs, Masa 2, Endrei 2, Mezei G. 2. Edző: Szabó Zsolt. Kiállítások: 8, ill. 10 perc + Balázs O. kizárva. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Szűk negyedórán keresztül szívósan tartotta magát az Újkígyós, ám Ásós sorozatban lőtt góljaival hatra növelte előnyét a Tarcsa (16–10), majd a végjátékban már csak hazai találatok születtek, így az addigi legnagyobb különbség alakult ki szünetig. A folytatásban Csige duplájával tovább nyílt az olló (36. p.: 26–17), ám a védekezésben feljavuló vendégek nem adták fel, és 30–26-ra feljöttek, majd az 58. percre minimalizálták a különbséget (33–32). Kovács István gyors válasza és Molnár Zoltán időkérése nyugtatólag hatott a házigazdákra, akik végül mindkét pontot otthon tartották.

Kondorosi KK–Szolnoki KCSE 27–31 (14–16)
Férfi. Kondoros, 60 néző. V.: Kovács G., Papp B. Kondoros: Sztancsik – Istenes L. 6, Ambrus 3, Kovács A. 6, Kasnyik T. 1, Kohlrusz 9 (2), Zahorecz. Cs.: Szebegyinszki (kapus), Kasnyik V. 1, Istenes I. 1 (1). Edző: Kósa Balázs. A Szolnok legjobb góldobói: Csibrány 12, Rékasi 6 (2). Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

Kezdettől fej-fej mellett haladt a két csapat, a 21. percig rendre a vendégek egalizáltak, de a játékrész hajrájára fordult a kocka, a szünetre a vendégek vezetésével térhettek a felek. A 2. félidőben 11 perces hazai gólcsend miatt gyorsan tekintélyesre duzzadt a szolnokiak előnye. A félidő első felében mindössze két kondorosi találatnak tapsolhatott a publikum, ami el is döntötte a meccs kimenetelét (45. p. 16–26), igaz a végjátékban a hazaiaknak sikerült szorosabbá tennie a párharcot.