Halmágyi Tamara

2022.02.25. 11:59

A döntőben kapott ki a csabai judós

A békéscsabai Hato Judo és MMA Sportegyesület judósai napokban a Magyar Kupán méretették meg magukat. A versenyt Budapesten, az UTE Megyeri úti termében, a Horváth István Judocsarnokban rendezték meg.

A felnőtt és a junior korosztály számára összevont eseményen összesen negyvenkét klub százhuszonnégy sportolója képviseltette magát. A békéscsabai egyesületből hárman indultak, közülük Halmágyi Tamara szerepelt a legjobban, az összevont felnőtt-junior korosztály +78 kilogrammos súlycsoportjában versenyző fiatal csak a döntőben szenvedett vereséget a válogatott Szigetvári Mercédesztől és ezüstérmet szerzett. Szegedi Evelin (–52 kg) ötödik helyezést ért el, Szász Klára (–63 kg) pedig hetedik lett. A Magyar Kupában tizenhat súlycsoportban hirdettek győztest.