Asztalitenisz

2021.12.05. 18:57

Szántosiék nem jutottak a négy közé

A portugáliai Vila Nova de Gaiában folyó ifjúsági világbajnokságon az U15-ösöknél Szántosi Dávid, a Szarvasi Körös ASE játékosa fiú párosban a belga Closset Tommal állt asztalhoz.

V.L.

A negyeddöntőben Szántosiék drámai csatát vívtak az elődöntőbe jutásért az orosz Koniukhov Ilia, Vinogradov Roman duó ellen. Az első szettet az orosz kettős nyerte 11:8-ra, majd a másodikban Szántosiék fölényesen 11:2-re győztek. A harmadik játszma drámai végjátékot hozott, amelyben Vinogradovék 12:10-re nyertek. A negyedik szettben is kiélezett csata folyt, végül az orosz páros 14:12-re hozta a játékot, és ezzel 3:1-re nyerték a mérkőzést, így ők jutottak a legjobb négy közé. Mindez azt jelenti, hogy Fest Attila tanítványa, a szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnázium diákja az 5–8. helyen végzett a vébén.