kézilabda

2021.09.25. 20:34

Bravúros orosházi győzelem született

OXXO Energy Orosházi NKC–Eszterházy SC Eger 30–27 (11–13)

NB I B.-s női mérkőzés, Orosháza, 120 néző. V.: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka. Orosháza: Bálint – Bíró 3, Kenyeres 2, Tóth S. 3 (2), Mikula 2, Vörös 4, Antal 4 (2). Cs.: Cseh (kapus), Márczy 9, Maláti 3, Moharos, Ács, Horváth B. Vezetőedző: Herbert Gábor. Az Eger legjobb dobói: Bató 9 (5), Szecsődi 6.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5.

A vendégek kezdtek jobban a szombat esti találkozón, és a 4. percben 4–0-ra vezettek. A folytatásban magára talált az ONKC, és a 15. percben egy gólra felzárkózott (5–6). Az egriek erősítettek, és négy gólos előnyt szereztek a 22. percre (5–9). Bálint Anna remekül védett, ő tartotta a lelket csapatában. Ezt követően a szünetig két gólra tudta csökkenteni hátrányát a hazai együttes.

Fordulás után a 37. percben egyenlített az Orosháza (16–16). Felváltva estek a gólok, a 43. percben 19–19 volt az állás. Az ONKC fegyelmezetten kézilabdázott, a 46. percben egyenlített (21–21), majd két perccel később 23–21-re átvette a vezetést. Az orosháziak tartották a két-három gólos előnyt, az 53. percben 26–23-at mutatott az eredményjelző. Az egriek két gólra feljöttek, de az 57. percben hárommal vezetett az ONKC. A két ellentétes félidőt hozó találkozón, szünet utáni kiváló csapatmunkájával teljesen megérdemelten győzött az orosházi együttes, az eddig százszázalékos egriek ellen, amiért az együttes minden tagja dicséretet érdemel.

Herbert Gábor: – Egy szót tudok mondani, hősies volt, gratulálok a lányoknak.