sakk

2021.01.03. 13:13

Online sakkversenyeket rendeznek Orosházán

Az Orosházi Sakk Egyesület vezetése a két ünnep között a Facebookon online sakkversenyt szervezett, amelyen az egyesület játékosainak igyekezett lehetőséget biztosítani a játékra. A sakkmérkőzéseket 5–5 perces játékidővel valamint lépésenként 2 másodperc hozzáadásával rendezték meg. A kísérleti jelleggel megtartott versenyt Győri Szabolcs nyerte meg, második Kunos Zoltán, harmadik Mónus Zoltán, negyedik ifj. Horváth Antal, ötödik dr. Zalai Mihály lett.

Az egyesület vezetése úgy ítélte meg, hogy ez a versenyforma kedvező fogadtatásban részesült, ezért elindítja az „Orosházi Online Tél 2021 Grand Prix” online sakk versenysorozatot, amely három fordulóból áll.

Az egyes fordulók időpontjai. Első forduló: január 9., szombat 10.00–12.00. Második forduló: január 16., szombat 10.00–12.00. Harmadik forduló: január 23., szombat 10.00–12.00.

Díjazás. Fődíjak: a GP pontverseny győztese kupát kap, a második és harmadik helyezett érem díjazásban részesül.

Különdíjazásban részesülnek a 14 év alattiak (2007.01.01 után születettek), valamint a szeniorok (1961.01.01 előtt születettek). A különdíjak minimum 4 fő ifjúsági, illetve 2 fő szenior versenyző esetén érvényesek.