2019.03.04. 09:11

Vendégsikerek a megyei rangadókon

Mutatjuk a közelmúlt női kézilabda eredményeit.

Csorvási SK–Szarvasi NKK 16–23 (8–12)

Női. Békéscsaba, 70 néző. V.: Kiss S., Petrovszki. Csorvás: Mike – Sajben 3, Madar 3, Valaczkai, Réti 1, Kurucz 6 (3), Gajdács L. 2. Cs.: Baráth Zs., Neller, Mitykó, Baráth B. 1, Ivanics, Petrovszki. Edző: Baráth Lajos. Szarvas: JANI – KOVÁCS B. 7, Molnár 2, Mester, Raffai-Such 1, MILYÓ 4, DOMOKOS 7 (2). Cs.: Juhos, Kasik (kapusok), Olasz, Trnyik 1, Majoros 1, Tasgyik, Nyerges, Ábrahám. Edző: Száva Flórián. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiakhoz hasonlóan sok helyzetet elpuskázó – a 9. percben a megsérülő Raffai-Such Tamarát elveszítő – szarvasiak a 12. percben 5–1-es vezetésre tettek szert. A hazaiak a 20. percre ugyan felzárkóztak két gólra, de továbbra is sokat rontottak, amit a lelkes, nagyon keményen védekező vendégek kihasználtak. A 2. félidő elején egy 3–0-s szarvasi rohammal már hét gól volt volt a két csapat között, és ezt a különbséget a Körös-parti gárda végig tartani tudta.

Felföldi ISE Újkígyós–Gyulasport NKft. 25–41 (11–19)

Női. Újkígyós, 100 néző. V.: Mag Bianka, Nagy Bianka. Újkígyós: Markó – Márton R., Laurinyecz 4, Vozár M. 2, OLÁH 1, BAKONYI 10 (4), Almási 4. Cs.: Domokos (kapus), Bogyó 2, Sipka 2, Barna. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. Gyula: Borsós – Csapó-Kovács H. 4, Balogh V. 8, Pap Zs., Papné Lukoviczki 8 (4), Rácz 5, Bányainé Szabó R. 8. Cs.: Antal (kapus), Nagy N., Radnóti 2, Zsittnyáné Csiffáry, Szabó L. 6. Edző: Barna Károly. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4. Az Újkígyós három kezdőjátékosát nélkülözte, ennek volt köszönhető, hogy a nagy ellenállást nem tanúsított a bajnokságot vezető gyulai csapat ellen. Dicséretes, hogy a pályára lépő ifjúsági játékosok éltek a bizalommal.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE U22–PC Trade Szeged KKSE U22 30–32 (17–17)

Női. Békéscsaba, 40 néző. V.: Dáné Rita, Komáromi Tünde Éva. Békéscsaba: Márk – Vozár M. 2, TÖRÖK F. 8, Predescu 2, Dombi 5, KUKELY A. 9, Kukely K. Cs.: Csizmadia (kapus), Kéri 3, Zsibrita 1, Vámos. Edző: Szabó Károly. A Szeged U22 legjobb dobója: Kovács Sz. 7. Kiállítások: 12 perc, 12 perc. Hétméteresek: 2/0, ill. 3/2. A különböző okok miatt foghíjasan kiálló hazai csapat főleg védekezésben nem tudta a megszokott játékát nyújtani. Az 1. félidő szorosan alakult, a 2. felvonás közepén 4-5 góllal elhúztak a szegediek, akiket a csabaiaknak már nem sikerült utolérniük.