atlétika

2019.02.05. 13:09

A serdülők és a felnőttek is kitettek magukért

A serdülő országos bajnokságon és a viadal keretében megtartott MASZ nyílt fedett pályás versenyen is figyelemreméltó eredményeket értek el a Kopp Békéscsabai AC atlétái.

Beküldött felvétel

Február első hétvégéjén ismét benépesült a budapesti BOK-csarnok. Nagy számú nevezés érkezett Magyarország fedett pályás serdülő bajnokságra, és a MASZ nyílt versenyére is, ahol minden más korosztály atlétái rajthoz állhattak. A serdülők között a legeredményesebb békéscsabai Tóth Sándor versenyzője, Karsai Gábor lett, aki a 3000 méteres síkfutásban, népes mezőnyben végig nagy iramot diktálva magabiztosan futott, csak a hajrában maradt alul, végül az előkelő második helyen zárta versenyt. Adorján László távolugró tanítványa, Hrabovszki Balázs is kitűnően versenyzett, bronzérmet hozott a Kopp Békéscsabai Atlétikai Clubnak.

A MASZ nyílt versenyen a világbajnok, a hét közben a lengyelországi Torunban versenyző súlylökő, Márton Anita győzelméről már beszámoltunk. A 3000 méteres síkfutásban békéscsabai győzelem és ezüstérem született. A Tóth Sándor által felkészített Gregor László kibérelte az első helyet, ami az erős mezőnyben egyáltalán nem könnyű, de a csabai futó munka és tanulás mellett is példát ad ezzel a fiataloknak. Diószegi Dávid egyenletes tempóval biztosan ért másodikként a célba. Ugyanitt a nők mezőnyében Pap Csillát is dicséret illeti, aki egyéni csúccsal ért be a 4. helyen. 800 m-en Urbanikné Rosza Mária futója, Zahorán Adrienn a 4. helyen zárt, míg Mihály Réka futamgyőztesként zárva a versenyt, a 6. helyen végzett. A férfiak mezőnyében a fiatal Apáti Bence – betartva az edzői utasításokat – jól versenyzett, 9. lett, erősebb mezőnyben az időeredménye is más lehetett volna.

A Kopp Békéscsabai AC eredményei. Serdülő fedett pályás országos bajnokság. Fiúk. 3000 m: 2. Karsai Gábor 9:36,70, 5. Zahorán Milán 10:09,59. Távolugrás: 3. Hrabovszki Balázs 601 cm. Súlylökés: 5. Csizmazia Áron 14,60 m, 12. Gyaraki Benjámin 10,66 m. Leányok. 3000 m-es gyaloglás: 5. Sustik Barbara 19:13,39. Rúdugrás: 5. Erős Eszter 320 cm, 10. Szikora Evelin 270 cm.

MASZ nyílt fedett pályás verseny. Férfiak. 800 m: 9. Apáti Bence 1:58,09. 3000 m: 1. Gregor László 8:24,19, 2. Diószegi Dávid 8:45,08. Nők. 200 m: 9. Mundruczó Nóra 26,11. 800 m: 4. Zahorán Adrienn 2:19,20, 6. Mihály Réka 2:20,72. 3000 m: 4. Pap Csilla 10:09,06. Súlylökés: 1. Márton Anita 17,72 m.