röplabda

2018.12.20. 22:30

Ötszettes csatában nyert idegenben a BRSE

A Swietelsky-BRSE ötszettes csatában nyert a svájci Pfeffingen vendégeként a női röplabda CEV Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén csütörtökön.

Forrás: MTI/EPA

Aesch Pfeffingen (svájci) – Swietelsky-BRSE 2:3 (–14, 19, 22, –21, –9)

Női CEV-kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Basel, V: Juracek (szlovák), Cinatl (cseh).

AESCH: Matter, Maeder, Grozer, Schottroff, Ventura Ferreira, Zaugg. Csere: Tupac (liberó). Vezetőedző: Andreas Vollmer.

BRSE: Tálas, Bokan, Bodnár, Perovics, Mlinar, Sz. Medics. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:5, 3:9, 10:11, 12:17, 14:24. II. játszma: 6:3, 8:4, 15:8, 17:14, 21:15, 24:18. III. játszma: 2:6, 6:13, 13:14, 16:20, 21:21, 24:22. IV. játszma: 5:1, 6:5, 7:8, 8:11, 11:12, 13:16, 14:19, 17:20, 19:24. V. játszma: 5:2, 6:5, 9:5, 9:14.

Fotók: MTI/EPA

Parádésan kezdték a meccset a csabai lányok és villámgyorsan elhúztak hat ponttal. Ekkor viszont a hazaiak is elkezdtek éledezni, és fel is tudtak zárkózni egy pontra. Szerencsére egyenlíteniük már nem sikerült, és a szett közepén megint meglógott a BRSE. A szett végén aztán teljesen állva hagyták a svájciakat és a végén 11 ponttal nyerték a játszmát (14:25).

A második játszmában viszont magára talált a hazai csapat, gyakorlatilag az elejétől kezdve, végig vezetve húzták be ezt a felvonást. A csabaiak ekkor csak megközelíteni tudták őket, de igazából elég sima szett lett (25:19).

A harmadik játszma megint a békéscsabaiak számára kezdődött jobban, a szett közepén sikerült már hét ponttal is elhúzniuk. Ekkor azonban beindultak a hazaiak, s egy pontra felzárkóztak. Ekkor még sikerült a BRSE-nek megállítania a rohamokat és megint elhúzni néggyel, de aztán 20-nál már egyenlítettek a svájciak, átvették a vezetést, 22:22 után pedig sorozatban három pontot szerezve meg is nyerték a játszmát (25:22).

Sajnos a magyar csapat össze is omlott a negyedik játékrész elején, villámgyorsan négy ponttal megléptek. Szerencsére azonban a csabai lányok nem arról híresek, hogy feladnák a harcot, villámgyorsan visszazárkóztak, a szett közepén pedig már ők vezettek. Sikerült öt pontra növelni a különbséget, s a végén kapaszkodtak ugyan a svájciak, de ezúttal nem sikerült fordítaniuk (21:25).

A pontszerzés tehát meg volt, de ünnepelni nem lehetett, máris következett a döntő szett. A játszma elején megint ráijesztettek a csabaiakra a svájciak, de a hárompontos hátrányt megint sikerült gyorsan visszazárkózni. Aztán újabb hullámvölgy, de 9:5 után meg sorozatban szerezte a pontokat a BRSE. Hiába időkérés, ekkor már megállíthatatlanok voltak és már az első meccslabdát kihasználták (9:15). Nem akármilyen sorozat, fordítás és győzelem volt.