fekvenyomás

2018.07.30. 16:37

Békés megyei sikerek a Lupa Kupán

Budakalászon rendezték meg a BioTechUSA–Fitbalance Fekvenyomó Lupa Kupa, Raw fekvenyomó versenyt. A viadalon a nyári meleg ellenére remekül szerepeltek a Békés megyei sportolók.

A vésztői Marvel Team SE versenyzői közül a nőknél 47 kg-ban Cserna Petra új országos junior csúccsal győzött, és a felnőttek között is a dobogó legfelső fokára állhatott. A férfiak abszolút értékelésében Cserna János 120,07 Wilks-ponttal a harmadik helyen végzett.

A vésztőiek eredményei. Női junior. 47 kg: 1. Cserna Petra 60 kg (új országos csúcs). Női felnőtt. 47 kg: 1. Cserna Petra 60 kg. Férfi junior. 105 kg: 1. Varga Viktor 130 kg. Férfi felnőtt. 83 kg: 2. Szívós Ádám 157,5 kg, 3. György Károly 135 kg. 105 kg: 2. Berke Lóránd 190 kg. +120 kg: 1. Cserna János 210 kg, 3. Varga Endre 160 kg. Férfi masters. 93 kg: 1. Mikó Imre 130 kg.

Mint Berke Lóránd vezetőedzőtől megtudtuk, a vésztőiek következő nagy versenye a franciaországi fekvenyomó Európa-bajnokság lesz augusztus 9.-ike és 12-ike között. A hetvenezer lakosú, Merignac-ban megrendezésre kerülő kontinens viadalon a következő vésztői sportolók képviselik hazánkat. Ifjúsági nők: Szabó Lili. Ifjúsági fiúk: Balog Nátán. Junior nők: Cserna Petra. Felnőtt férfiak: Csüllög Béla. Masters férfiak: Cserna János.

Az Orosházi Toldi SE versenyzői közül a nőknél Pogány Andrea, és Schneider Erzsébet arany érmet nyertek a viadalon. A 72 kg-ban Pogány Andrea 70 kilós eredményével a súlycsoport bajnoka lett a felnőtteknél, és a masters1-es kategóriában. A 84 kg-osok között Schneider Erzsébet 67,5 kg-os nyomással a felnőtteknél bronzérmet szerzett, míg a masters2-es kategóriában arany érmet nyert. Az Európa-bajnokságon a Toldi SE sportolói közül a junior férfiaknál Véró Alex szerepel + 120 kg-ban, míg a felnőtt nőknél Szabó Ágnes a +84 kg-ban mutatja be tudását.

A Gyulai Atlas SE versenyzője, Hugyecz Ádám a felnőtt férfiaknál 105 kg-ban 202,5 kg-mal az első helyen végzett, és az abszolút értékelésben második lett, 121,76 Wilks-ponttal.