Hétvégi NB II-es kézilabda eredmények

A hétvégén az alábbi NB II-es kézilabda eredmények születtek.

G.P.

Kondorosi KK–Köröstarcsai KSK 31–29 (19–12)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 150 néző. Vezette: Juhász, Szilágyi.

Kondoros: PANKOTAI – Tóth 4 (1), RAFFAI 5 (2), Kerekes 4, SIMON 7, Kósa 2, RAVASZ 8. Csere: Gyurcsán (kapus), Zubor, Istenes, Kasnyik V., Kasnyik T., Nagy J. 1. Játékos-edző: Nagy József.

Köröstarcsa: KISS N. – Mészáros 4, Molnár K. 5, POLGÁR T. 7 (3), NOVÁK 9, Lőrinczi, Szatmári M. 2. Csere: Roncsek (kapus), Puskás 1, Schupkégel, Molnár B., Bánfi 1.Edző: Molnár Zoltán.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc + Lőrinczi kizárva. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3.

Nehezen lendültek játékba a csapatok, az első gólokra elég sok időt kellett várnia a közönségnek. Később már rendre eredményesen zárultak a támadások. Először a Kondoros tudott előnyt szerezni, amit az első félidő végére megnyugtatóra duzzasztott. Szünet után védekezést váltott a vendégcsapat, amire nehezen találtak ellenszert a kondorosiak.

Fokozatosan zárkóztak a látogatók (48. p.: 24-22), az 55. percben a vezetést is át tudták venni. Mindez azonban túl sok energiát felemésztett, a Kondoros a végjátékban frissíteni tudott és a szériában dobott négy góljával meg is nyerte a rangadót.

Békéscsabai BDSK–Békéscsabai DKSE 25–22 (16–10)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Száva, Szegedi.

BDSK: VLCSKÓ B. – DR. SÁRI 8 (3), MÁRTON 5, TOKAJI, VLCSKÓ K. 6 (2), FELCZÁN 5, FARKAS B. 1. Csere: Csörgő (kapus), Papp L., Petrovszki G., Kucsera, Kovács B., Osgyán, Arbel, Nemesi, Morva. Edző: Labos Tibor.

DKSE: Sztancsik – Kéri 1, Felföldi 6 (3), Balogh 3, BALÁZS 8, Kovács Á. 1, Karács. Csere: Kecskeméti (kapus), Almási, Kepenyes, Molnár G., Nagy Á. G., Szudár 3, Masa. Edző: Vólent János.

Kiállítások: 12 perc + Petrovszki G. kizárva, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3.

A hazai együttes számára a bennmaradás volt a városi rangadó tétje, hiszen csak győzelemmel tehette biztossá a jövőévi NB II-es tagságát is. A tétnek megfelelő komolysággal kezdték a mérkőzést, és Vlcskó Bence védéseivel, valamint fegyelmezett, koncentrált játékkal már a találkozó kezdeti stádiumában sikerült ellépniük. A félidő harmadaiban két-két góllal sikerült növelniük az előnyüket, így megnyugtató vezetés birtokában várhatták a második felvonást.

Szünet után a DKSE megpróbált faragni a hátrányán, de 4 gólon belül nem tudott kerülni, mivel a belvárosiak továbbra is rendkívül lelkesen és fegyelmezetten állták útjukat. A végjátékban már az idővel is játszottak a hazaiak de a győzelmüket nem fenyegette komoly veszély. A szív diadala volt ez a győzelem a hazaik részéről, ezzel jövőre is a harmadik vonalban szerepelhetnek.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE U21–Szarvasi NKK 21–34 (9–16)

Női. Békéscsaba, 70 néző. V.: Bozó, Mezei.

Békéscsaba: Jani – Milyó 3, Hős 3, Predescu 4 (1), Dombi 3, Ekker 5, Vér. Cs.: Márk (kapus), Benkő 1, Török, Szöllősi 1, Tokai 1, Turák, Vámos, Kánya, Hegedűs. Edző: Szabó Károly.

Szarvas: Juhos – Kovács B. 6, Balogh V. 6, Szabó T. 3, Raffai-Such 12 (6), Hajdú A. 4, Bagi 2. Cs.: Kasik (kapus), Gábor 1, Mester, Trnyik, Nyerges, Olasz, Tasgyik, Pillár. Cs.: Edző: Száva Flórián.

Kiállítások: 4, ill. 0 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 8/6.

A ballagás miatt tartalékos hazaiak kevés ellenállást tudtak tanúsítani a bajnokjelölttel szemben.

Gyomaendrődi NKSE–Makói KC 27–32 (16–14)

Női. Gyomaendrőd, 60 néző. V.: Major G., Szűcs D.

Gyomaendrőd: Botos – Dinya 2, Gyuricza 2, Mag 5 (2), Baráth 3, Szűcs 8, Nagy B. 3. Cs.: Tari (kapus), Narancsik 3, Németh L. 1, Fekécs. Edző: Lakatos Tibor. A Makó legjobb dobója: Antal, Draxler R. 8-8.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2.

Szépen kezdett a Gyomaendrőd, de a végére elfogyott az energia és a makóiak mindkét pontot elvitték.

Abonyi KC–Felföldi ISE Újkígyós 24–25 (12–15)

Női. Abony, 50 néző. V.: Kozma, Panyi.

Újkígyós: Domokos r. – Lipták 2, LESZKÓ 2, MÁRTON B. 7 (3), Rákóczi 1, BAKONYI 9 (1), Márton R. 4. Cs.: Markó (kapus), Szigetvári. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika.

Az Abony legjobb dobója: Tar Zs. 9.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4.

Az előző hetek koncentrált védekezése most nem volt meg a kígyósiaknál, ezért végig szoros mérkőzésen vezetve, de sikerült elvinniük a két pontot.

Szolnoki KCSE–Csorvási SK 25–32 (14–20)

Női. Szolnok, 60 néző. V.: Dáné Rita, Komáromi Tünde Éva.

Csorvás: ZSIGA – Réti 4, SAJBEN 5, Baráth Zs., MADAR 4, GAJDÁCS L. 2, Biró 4. Cs.: Mike, Lévai (kapusok), Petrovszki 1, Kurucz, Samu, Mitykó 1, Nagy A., Valaczkai 3, KECSKEMÉTI 8 (4). Edző: Baráth Lajos.

A Szolnok legjobb dobója: Molnár V. 10 (4).

Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4.

A korábban az Algyőt is legyőző Szolnok nem fejtett ki akkora ellenállást, a már biztosan bronzérmes csorvásiak meggyőző előnyt kovácsoltak össze már az 1. félidő végére. Fölényük azután még nagyobb lett a folytatásban, a 44. percben már tíz góllal is vezettek és végül magabiztosan hozták a várt győzelmet.

Szeghalmi NKC–Lajosmizsei UKC 31–36 (14–18)

Női. Szeghalom, 70 néző. V.: Kathi, Oláh B.

Szeghalom: Varga T. – Szabó V. 3, Domokos 3, PETRI 11 (4), Székely, Forrás 5, Hajdu P. 5. Cs.: Balogh P. (kapus), Nagy Á., Gyűrű P., Fábián, Szabó K. 2, Gyűrű V. 2. Edző: Varga Emese.

A Lajosmizse legjobb dobói: Pető 9 (6), Torgyik 8.

Kiállítások: 14, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 7/6.

Végig a mindössze 10 fővel érkező Lajosmizse tartotta kézben az irányítást. A szeghalmiak az 1. félidő hajrájában tudták megközelíteni vendégeiket. Nagy gólpárbaj zajlott a 2. felvonásban, melyből a Mizse került ki győztesen.

FKSE-Algyő–Gyulasport NKft. 24–20 (13–9)

Női. Algyő, 50 néző. V.: Bugyi, Nász.

Gyula: BORSÓS – Buzási 5 (1), Asztalos, Csapó, BORUZS 3, SZABÓ L. 3, HÉJJAS 7. Cs.: Nagy B.(kapus), NAGY N. 1, Rácz 1, Gyepes. Edző: Barna Károly.

Az Algyő legjobb dobója: Aracsi 6.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.

Öt meghatározó játékosát nélkülözni kényszerülő gyulai csapat így is remekül helytállt a már bajnoknak számító Algyő otthonában. Mindkét csapat nagy iramban játszott. A hiányzókat helyettesítő ifjúsági játékosok nagyszerűen helytálltak. Ha a vendég gyulaiak helyzeteiket kihasználják, akár meglepetést is okozhattak volna.