kézilabda NB II.

2018.04.16. 16:25

Elfáradtak a csabaiak, győzött a Kondoros

Ezt játszották a csapatok a hétvégi mérkőzéseken a kézlabda NB II-es bajnokságban.

Munkatársunktól

Kiskőrösi KSE–Békéscsabai BDSK 22–17 (14–8)

Kézilabda NB II-es bajnoki mérkőzés. Férfi. Kiskőrös, 150 néző. V.: Csányi, Drinóczi. Békéscsaba: Vlcskó B. – DR. SÁRI 7 (4), Márton 2, Vörös Á. 2, Morva 1, Felczán 2, Farkas B. 3. Cs.: CSÖRGŐ, Tóth P. (kapusok), Papp L., Tokaji, Kovács B., Kucsera, Osgyán, Arbel, Nemesi. Edző: Labos Tibor. A Kiskőrös legjobb góldobói: Szabó T. 6 (2), Thiesz 4 (2), Dózsa 4.

Kiállítások: 14, ill. 16 perc + Vörös Á. és Morva kizárva. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4.

A Petrovszki, Vlcskó Kelemen, Skaliczki hármast nélkülöző vendégcsapat különösen védekezésben érezte meg a rutinos emberei hiányát. Az alkalmi hadrendben a csabaiak szinte minden erejüket lekötötte a saját kapujuk óvása. Az első félidőben a támadások pontos befejezésére már nem maradt energiájuk. Szünet után Csörgő Attila parádés védéseinek köszönhetően még sikerült felzárkózniuk a látogatóknak (47. p.: 18–16), de a játékvezetők a végjátékban Vörös Árpádot és Morvát is „kiszórták”, ezzel a pontszerzés utolsó reménye is elszállt. A vereség azért fájó csabai részről, mert verhető ellenfél mérte azt rájuk.

Karcagi SE–Köröstarcsai KSK 32–43 (15–20)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Karcag, 110 néző. Vezette: Csörgő, Vitális.

Köröstarcsa: Kiss N. – MOLNÁR K. 14, POLGÁR T. 7 (2), BÁNFI 4, Novák 6, LŐRINCZI 9, Szatmári 2. Csere: Roncsek (kapus), Puskás 1, Molnár B., Schupkégel. Edző: Molnár Zoltán. A Karcag legjobb góldobói: Lajtos 8, Vályi-Nagy 7 (1), Jobbágy 7.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.

A kiesési sorrend miatt igen fontos mérkőzés sok izgalmat tartogatott a köröstarcsai csapat számára. A hazaiaknál szereplő góllövőlista vezető, Vályi-Nagy külön őrizetet kapott a vendégektől. A tarcsaiak lőtték az első gólt és innen tovább ki sem adták a kezükből a vezetést: Az első félidőben fokozatosan növelték előnyüket a nagy sebességgel, harcosan játszó vendégekkel szemben. A második félidő elején a karcagiak gyors középkezdésekből és lerohanásokból még tartották a szoros eredményt (39. p.: 21–25), de a látogatók biztonsági játékukkal, a gyenge védekezésük ellenére is hozták a kötelező győzelmet.

Békéscsaba DKSE–Kondorosi KK 24–26 (12–11)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Hirth, Tárnyik.

Békéscsaba: SZTANCSIK – Kéri 1, Felföldi 10 (5), Balogh 4, Balázs, Kovács, Karács 4. Csere: Kecskeméti (kapus), Kepenyes, Mohácsi, Nagy Á. G. 2, Szudár 2, Baji, MASA 1. Edző: Vólent János.

Kondoros: PANKOTAI – TÓTH 2, RAFFAI 7 (3), KEREKES 4, SIMON 7, KÓSA 2, Ravasz 2. Csere: Gyurcsán (kapus), Nagy J., Zubor 2 (1), Csonki, Istenes, Kasnyik V., Kasnyik T. Játékos-edző: Nagy József.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 7/4.

A remek kapusteljesítmények mérkőzésén a végjátékot jobban bíró Kondoros vihette haza a két pontot. A mérkőzést a Békéscsaba kezdte eredményesebben, de hamar magára talált a vendégcsapat is. A jó védekezésnek köszönhetően egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól. A szünet után egy emberhátrányos időszakban vette át a vezetést a KKK. A végjátékra a csabaiakon kiütközött a kétfrontos bajnoki rendszer fáradtsága. Mindkét csapat sokat hibázott a támadások során. A kimaradt hétméteresek, ziccerek, nagy kapufák időszakában a vendégek voltak szerencsésebbek.

Gyomaendrődi NKSE–Felföldi ISE Újkígyós 27–26 (14–12)

Női. Gyomaendrőd, 50 néző. V.: Csige, Körmendi. Gyomaendrőd: BOTOS – Dinya 4, Gyuricza 3, Nagy B. 4 (1), Fekécs 2, Szűcs 5, Frolyó. Cs.: Tari (kapus), Baráth 5 (1), Narancsik 3, Németh L. 1, Fülöp. Cs.: Edző: Lakatos Tibor. Újkígyós: DOMOKOS R. – Lipták, LESZKÓ 4, MÁRTON B. 6 (3), RÁKÓCZI 3, BAKONYI 8 (4), Márton R. 3. Cs.: Almási 2. Edző: Laurinyeczné Budai Veronika. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 14/7.

A vártnál nehezebben, de sikerült a hazaiaknak begyűjteniük a két pontot. Az 58. percben kiegyenlítő vendégek jobb koncentrációval pontot szerezhettek volna, de túl sok hétméterest hibáztak el.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE U21–Szolnoki KCSE 35–25 (16–15)

Női. Békéscsaba, 40 néző. V.: Kovács G., Papp B. Békéscsaba: Jani – Benkő, HŐS 6 (1), Szöllősi 4 (3), Pap, Laurinyecz 2, TÖRÖK 5 (1). Cs.: HORVÁT (kapus), MILYÓ 5, Ekker 4, Baranka 2, Tokaji 1, Láza, PREDESCU 5 (1), Dombi 1. Edző: Szabó Károly. A Szolnok legjobb dobója: Tátrai 9, Molnár 7. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 5/3.

Az első félidő kiegyenlített játéka után a másodikban a hosszabb cserepad, jobb erőnlét révén biztosan jutott a két ponthoz a hazai csapat.

FKSE-Algyő–Szeghalmi NKC 46–27 (24–13)

Női. Algyő, 50 néző. V.: Fogl, Szarvas. Szeghalom: Varga T. – Fábián P., Forrás V. 6, Domokos K. 4 (1), Petri I. 7 (3), Szabó V. 1, Székely K. Cs.: Gyűrű V. 6 (2), Szántó K. 2, Gyűrű P. 1, Nagy Á., Hajdu P. Edző: Varga Emese. Kiállítások: 8+Varga Tímea kizárva, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 7/4. Az Algyő legjobb dobója: Velky 8.

Már a pályára lépés előtt látszott a szeghalmi csapaton, hogy feladták a meccset. Varga Tímeát a 20. percben piros lappal kiállították, cserekapus híján pedig egy mezőny játékosnak, Székely Katának kellett végig védeni. A hazaiakból hiányzott a küzdenitudás.

Szarvasi NKK–Abonyi KC 28–21 (12–12)

Női. Szarvas, 100 néző. V.: Serfőző K., Serfőző Zs. Szarvas: JUHOS – KOVÁCS B. 7, Balogh V., Szabó T. 4 (2), Raffai-Such 5 (1), Hajdu 2, Bagi 3. Csere: Kasik, Pillár (kapusok), Ábrahám, Gábor 2, MESTER 5, Olasz, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián. Az Abony legjobb góldobói: Molnár 5, Dudás 5, Vlaszák 5. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3 ill. 2/2.

A vendégek türelmes játékkal értek el gólokat, és mivel a szarvasiak sorozatban hagyták ki a kihagyhatatlan helyzeteket is, így döntetlennel térhettek pihenőre a csapatok. A 36. perctől az NKK áttért az 5+1-es játékra, amivel az abonyiak nem tudtak mit kezdeni.

Lajosmizsei UKC–Csorvási SK 31–28 (17–12)

Női. Lajosmizse, 70 néző. V.: Gyimesi Metta, Horváth Réka. Csorvás: ZSIGA – Sajben 6, Madar 5, Valaczkai 1, RÉTI 3, Biró 5 (2), Gajdács L. 2. Cs.: Samu, Petrovszki, KURUCZ 4, Baráth Zs., Kecskeméti 2 (2), Mitykó. Edző: Baráth Lajos. A Lajosmizse legjobb dobója: Mertlik 9. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4.

A 18. percben még a Csorvásnál volt az előny, de a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát és fordított a Lajosmizse. Szünet után már 5 góllal is vezetett a Mizse, de egy ízben még fordítani tudott a CSSK. A hajrára „elfáradtak” a játékvezetők is, megfújták a hazai pályát, így a vendégek búcsút inthettek pontszerzési álmaiknak.

A női bajnokság állása: 1. Algyő 36 pont, 2. Szarvas 32, 3. Csorvás 26, 4. Békéscsaba 23, 5. Gyomaendrőd 21, 6. Lajosmizse 19, 7. Makó 19, 8. Gyula 18, 9. Szolnok 7, 10. Szeghalom 6, 11. Abony 5, 12. Újkígyós 4.

A férfi bajnokság állása: 1. Mezőtúr 32 pont, 2. Kiskunfélegyháza 29, 3. Kunszentmárton 26, 4. Békéscsaba DKSE 23, 5. Kiskőrös 19, 6. Kiskunhalas 17, 7. Békéscsaba BDSK, 8. Makó 15, 9. Kondoros 14, 10. Köröstarcsa 13, 11. Túrkeve 13, 12. Karcag 2.