2023.04.11. 20:30
A Pupa Trupa zenélt a költészet napján a Meseházban
A Pupa Trupa együttes adott koncertet kedden késő délután Békéscsabán, a Meseházban. Az esemény apropója volt, hogy április 11-én ünnepeljük a költészet napját.

Magyar költők megzenésített verseit adták elő egy órában
Fotó: Für Henrik
Az együttes békéscsabai zenészekből áll, tagjai Soós Emőke (ének), Lovas Gábor (gitár és egyéb hangszerek), Schafer Szilveszter (hegedű), Zsótér Csaba (harmonika) és Pataj Péter (nagybőgő).
Az együttes a költészet napja alkalmából adta elő magyar költők megzenésített verseit egy órában, így például megidézték József Attilát és Petőfi Sándort is, aki idén 200 éve született. A zenekar, mint a „Meseház hangja” aposztrofálja magát, hiszen nagyon sok ihletet merítenek a Schéneri életműből. Veres Krisztina, a Meseház vezetője elmondta, Schéner Mihály festő, grafikus, szobrász idén 100 éve született, így a koncert az ő születésnapjára rendezett ünnepségsorozat egyik állomása is egyben.