Segítség

2024.02.24. 06:35

Két egyesületet támogattak a csabai jótékonysági bállal

A városi jótékonysági bál eredményeként 1,4-1,4 millió forintot biztosít az önkormányzat a Békéscsabai Bartók Béla Vegyeskar Egyesület és a Békés Megyei Népművészeti Egyesület számára – jelentette be pénteken a városházán Szarvas Péter polgármester, aki jelképesen át is adta az összegeket az egyesületek vezetői számára.

Licska Balázs

Szarvas Péter polgármester elmondta, hogy januárban a Jókai színházban négy év szünet után tartottak ismét városi jótékonysági bált. A mintegy 140 érdeklődőt megmozgató rendezvény szerinte sikeres volt, jó hangulatban telt, azon többek között Wolf Kati is fellépett.

 városi, jótékonysági, bál, bevétel, támogatás
A jótékonysági bálon befolyt bevételből származó támogatást tanúsító okiratot pénteken adta át Szarvas Péter dr. Jároli Józsefné és Pál Miklósné számára. Fotó: Licska Balázs

Összesen 2,8 millió forintot biztosítanak

Hangsúlyozta, hogy a békéscsabaiakra mindig is jellemző volt a segítségnyújtás, az önzetlenség, és a támogatóknak köszönhetően komoly összeg jött össze, voltak olyan felajánlók, akik a háttérben kívántak maradni. A bál teljes bevételéből levonták annak költségeit, így jött ki az a 2,8 millió forint, amelyet fele-fele arányban biztosít az önkormányzat a két kedvezményezett számára.

Ezek egyike a Békéscsabai Bartók Béla Vegyeskar Egyesület. Dicsérte a vegyeskart, amely sokrétű repertoárral rendelkezik, rendszeresen lép fel határon innen és túl, ezzel is népszerűsítve Békéscsabát. A másik pedig a Békés Megyei Népművészeti Egyesület, amely a hagyományok őrzését és ápolását tűzte ki célul, és a jó gazda gondosságával, tevékenyen működik a Téglában.

A Tégla további korszerűsítésére költik

Óriási ajándéknak nevezte a támogatást Pál Miklósné. A Békés Megyei Népművészet Egyesület elnöke azt mondta, meg is hatódott, és hogy ez a pillanat ünnepnek számít. Hozzátette, hogy a civil szervezetek számára mindig jól jön a pénz, de a legfontosabbnak azt nevezte, hogy az önkormányzat és az adományozók értékként tekintenek arra, amit az egyesület több mint negyven éve tesz a városért és a térségért.

Lényeges szerinte, hogy továbbvigyék a hagyományokat, a technikákat. Kiemelte, hogy mekkora értéket és szépséget jelentenek azok, amik kézzel készülnek, nem pedig géppel. Úgy véli, szükség van az alkotásra. Megemlítette, hogy hat éve vették át a Téglát, amelyet elkezdtek korszerűsíteni pályázatok és önkéntesek segítségével, az önkormányzat támogatásával. Most a villanyvezetéket cserélnék ki, így jól jön a támogatás. Sorolta, hogy milyen további tervei vannak az egyesületnek.

A közösség építését célozták meg

A Békéscsabai Bartók Béla Vegyeskar Egyesület elnöke, dr. Jároli Józsefné köszönetet mondott azért, hogy észrevették, hogy támogatásra alkalmasnak ítélték az egyesületet. A kórus csaknem fél évszázados múltra tekint vissza, igyekeznek kielégíteni a közönség igényeit, telt házas előadásokat tartanak. Beszélt arról, hogy több elismerést is kiérdemelt a kórus, amelyek fontosak a továbblépéshez, a megújuláshoz. 

A vegyeskar nagyjából félszáz taggal működik, és a kórus szakmai gazdagodására, a közösség építésére fordítanák a támogatást – tette hozzá. Több rendezvényre, kórustalálkozóra készülnek szerte az országban és a határon túl, valamint helyi eseményeken ugyancsak fellépnek majd. Emlékeztetett arra is, hogy nemrég a vegyeskar karnagya, Perlaki Attila kiérdemelte a Békéscsaba Kultúrájáért kitüntetést.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában