2004.11.19. 16:46

Magyarország–Ukrajna 26–26 (16–14)

Nemzetek közötti női felkészülési kézilabda-mérkőzés, Gyula, 800 néző. V.: Hanssen, Pettersen (norvégok). Magyarország: Sugár – PÁLFFY 4, RADULOVICS 10 (5), Siti E. 1, Bohus, Farkas 1, Kirsner 3. Cs.: SIRINA (kapus), Szrnka, Görbicz 2 (2), Kulcsár 3, Ferling 1, Kindl 1, Mehlmann. Szövetségi kapitány: Kiss Szilárd. Ukrajna: Zaspa – Boklascsuk 1, Szjukalo, Sucska 3, Sevcsenko, TATARENKO 4, LJAPINA 7 (3). Cs.: Goncsarova (kapus), BURMISZTROVA 5, Szokol 1, Borodina 4, Vajucsek 1. Szövetségi kapitány: Leonyid Ratner. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 10/7, ill. 4/3. Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–1, 5. p.: 5–3, 11. p.: 9–5, 14. p.: 9–8, 24. p.: 14–12, 33. p.: 16–16, 37. p.: 19–16, 45. p.: 21–21, 55. p.: 24–22, 58. p.: 25–25.

Ismét telt ház fogadta a két válogatott mérkőzését, bár a gyulai csarnokban ez csak 800 nézőt jelentett, s bizony jónéhányan kint rekedtek, nem jutott mindenkinek hely.

Kiss Szilárd, a magyar válogatott kapitánya – érthető módon – tovább kísérletezett, a pénteki találkozóra nem kevesebb, mint hat helyen változtatta meg csapatát. Ugyanakkor az ukrán kapitány egy az egyben ugyanazt a csapatot küldte harcba, mint csütörtökön.

Óriási futóversennyel kezdődött a találkozó, mindkét gárda gyors lerohanásokból szerezte góljai javát, s nem véletlen, hogy az 5. percben már nyolc találat esett. A magyaroknál a nagy lendület tovább tartott, ami elsősorban Radulovicsnak és a villámléptű Pálffynak volt köszönhető, akik rendre betaláltak – az ukrán kapitány gyors egymás utánban cserélgette is a kapusait. Aztán emberhátrányba került a hazai együttes, és két perc alatt 9–5-ről 9–8-ra felzárkózott az ellenfél. Ettől kezdve a magyar kapitány nagyon sűrűn cserélt, volt példa arra, hogy egy-egy magyar játékos csak másodperceket töltött a küzdőtéren.

A fordulás után a vendégeknél Tatarenko lendült bele igazán, előbb a 33., majd az újabb négygólos magyar előny után a 45. percben is egyenlített. A negyedik negyed felé kanyarodva aztán egy érdekes jelenség: a nagy hajtás és iram ellenére egyik csapat sem tudta bevenni ellenfele kapuját hét percen át. A magyaroknál Sirina kapus tartotta a lelket a csapatban óriási védéseivel és büntető hárításaival, míg a túloldalon azért nem voltak eredményesek a lövők, mert az ukránok védekezése alaposan feljavult. Aztán Borodina törte meg a gólcsendet, s onnan kezdve megint sűrűn potyogtak a gólok. Ám újabb érdekesség: az ukránok egyszer sem tudták átvenni a vezetést a mérkőzés folyamán, maximum az egyenlítésig jutottak. Végül az utolsó magyar gólt Ferling lőtte (ez volt az első találata a meccs folyamán), s hiába örömködött a magyar tábor, 20 másodperccel a vége előtt Ljapina büntetőből egyenlített.

Összességében reális a döntetlen, ugyanis a korábbiakhoz képest az ukránok alaposan feljavultak, a magyarok viszont a kísérletezgetés áldozatai lettek. De tegyük hozzá, inkább itt történjen ilyen, mint majd a decemberi Európa-bajnokságon...

Kiss Szilárd: –Elégedett vagyok a látottakkal, annál is inkább, hiszen egy kitűnő ellenféllel mértük össze tudásunkat. Pénteken mást játszottunk, mint egy nappal korábban, főleg a védekezésben próbáltunk új dolgokat. Mint korábban említettem, a héten a fizikai munkán volt a hangsúly, a lányok keveset találkoztak a labdával, ezért jó ez az eredmény.

Leonyid Ratner: – Ez is egy fontos meccs volt számunkra, hiszen a világ egyik legjobb csapatával játszottunk. Nálunk az őrségváltás miatt sok a fiatal, s már az olimpiára készülünk.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 10/7, ill. 4/3.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–1, 5. p.: 5–3, 11. p.: 9–5, 14. p.: 9–8, 24. p.: 14–12, 33. p.: 16–16, 37. p.: 19–16, 45. p.: 21–21, 55. p.: 24–22, 58. p.: 25–25.