2015.10.24. 19:47

Kétgólos előnyt bukott el a Békéscsaba

A Paks kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re győzött szombaton a sereghajtó újonc, azaz a Békéscsaba vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójában.

MTI/V. L.

Fotó: Lehoczky Peter

Békéscsaba 1912 Előre—Paks 2—3 (2—0)
Labdarúgás NB I-es mérkőzés, Békéscsaba, Kórház utca, 1246 néző. V.: Berke (Horváth R., Becséri). Békéscsaba: Mursits — Bényei, Piermayr, Balog Zs., Fabio — Calvente (Szilágyi P., a szünetben), Spitzmüller, Borbély, Laczkó — Viczián (Szalai, a 63.), Birtalan (Punosevac, a 84.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak. Paks: Molnár P. — Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. — Papp K. — Koltai, Kesztyűs (Szakály D., a 66.), Bertus, Bartha — Balázs Zs. (Bajner, a 66.). Vezetőedző: Csertői Aurél.

Sárga lap: Papp K. (megrúgta Vicziánt) a 45+1 percben.
Kiállítva: Szalai (hátulról buktatta Kulcsárt) a 92. percben.
Szögletarány: 0:7 (0:4).

7. perc: jobb oldali hazai akció után Bényei beadását követően Birtalan hét méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát, 1—0.
10. perc: Borbély ívelt hosszan előre egy labdát, Birtalan jól vette át a 16-osnál a labdát, majd átemelte a labdát a kint álló Molnáron, aki csak beleütött a labdába, de menteni már nem tudott, 2—0.
54. perc: Bertus jobb oldali szöglete után a berobbanó Papp K. hat méterről fejelt a csabai kapus bal felső sarkába, 2—1.
81. perc: Szabó J. a bal oldalon azt alapvonal közeléből visszagúrította a labdát, a csereként beállt Szakály Déneshez, aki ballal 12 méterről a kapu közepébe lőtt, 2—2.
92. perc: Szalai az oldalvonal mellett, mintegy harmincöt méterre a csabai kaputól hátulról buktatta Kulcsárt, a játékvezető pirtos lapot mutatott fel a hazaiak fiatal cserejátékosának.
97. perc: Barthát buktatta az egyik csabai védő a kaputól, 25 méterre. A szabadrúgást a sértett a sorfal fölött remnekül tekerte a jobb felső sarokba, 3—2.

[caption id="" align="aligncenter" width="430"] Fotó: Lehoczky Péter
[/caption]

A találkozó előtt egy perces gyászszünetet tartottak, az 57 éves korában elhunyt Ádám Pál emlékére, aki a Jamina SE elnökségi tagja volt. A mérkőzés kezdőrúgását Péter Gábor végezte el, közelgő hatvanadik születésnapja alkalmából.

A kezdeti tapogatózás után nagyszerűen kezdett a Békéscsaba, hiszen a tizedik percben már két góllal vezetett a remekül játszó Birtalan jóvoltából.

Ezt követően a huszadik perctől átvette az irányítást a Paks, jobban adogattak a vendégek, több szögletet és szabadrúgást végeztek el, de kapu előtt pontatlanok voltak.

Szünet után még nagyobb sebeségre kapcsoltak a vendégek, miközben a csabaiaknál az első félidőben a paksi védelemnek sok gondot okozó, megsérült Calvente helyére Szilágyi állt. Az 54. percben gyorsan szépítettek a vendégek. A csabaiak visszahúzódtak a saját térfelükre, és próbáltak gyors kontrákat vezetni. A Paks ment előre, sorra rúgták a szabadrúgásokat, ami mindig veszélyt jelentett. A 63. percben a vállát fájlaló Vicziánt le kellett cserélni, a fiatal labdarúgót kórházba szállították.

A 81. percben egyenlítettek a vendégek. Izgalmasan alakult a végjáték, hiszen az egyik eltörött szögletzászló miatt hat percet hosszabbított a játékvezető, és a 92. percben Szalait kiállította Berke játékvezető. A ráadás legvégén, a 97. percben Bartha László 25 méterről szabadrúgásból bevette a hazaiak kapuját, és ezzel kétgólos hátrányból kiharcolta csapatának a három pontot.

A jó kezdés ellenére megszakadt az Előre három mérkőzés óta tartó hazai veretlensége, és továbbra is a bajnokság utolsó helyén állnak, míg a Paks immár hat mérkőzés óta veretlen, és a debreceniek botlásának köszönhetően fellépett a tabella második helyére.

Jó: Bényei, Birtalan, Calvente, ill. Bertus, Gévai, Bartha, Papp K., Szabó J.

2. Paksi FC 13 6 4 3 17-10 22

3. MTK Budapest 13 6 4 3 19-13 22

4. Szombathelyi-Swietelsky Haladás 13 5 6 2 11-10 21

5. DVSC-TEVA 13 5 5 3 21-14 20

6. Budapest Honvéd 13 4 4 5 16-18 16

7. Videoton FC 13 5 - 8 14-16 15

8. Diósgyőri VTK 13 4 3 6 14-23 15