2015.09.26. 19:47

Meglepetés Békéscsabán: címvédőt vert a sereghajtó

A sereghajtó Békéscsaba vendégeként szombaton 2-0-s vereséget szenvedett a címvédő Videoton FC a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójában. Az újonc első győzelmét aratta hazai pályán ebben a bajnoki idényben, legutóbb erre 2005 áprilisában volt példa az élvonalban.

MTI/V.L.

Fotó: Lehoczky Peter

Békéscsaba 1912 Előre—Videoton 2—0 (2—0)
Labdarúgás NB I-es mérkőzés, Békéscsaba, 1312 néző. V.: Fábián M. (Dr. Varga Zs., Márkus). Békéscsaba: Ilizi — Bényei, Fehér Zs., Vadász (Bagi, az 59.), Fabio — Calvente (Kertész, a 91.), Spitzmüller, Borbély, Laczkó — Viczián, Birtalan (Szilágyi P., a 77.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak. Videoton: Danilovics — Nego (Oliveira, a 76.), Vinicius, Lang, Stopira — Simán Á., Pátkai (Rudolf, a 66.), Pölöskei Zs. — Gyurcsó, Kovács I. (Feczesin, a 46.), Suljic. Megbízott edző: Pető Tamás.

Sárga lap: Simon Á. a 32., Vinicius a 34., Bényei a 38., Borbély a 41. percben. Szögletarány: 0:2 (0:0).

23. perc: Laczkó futott el a bal oldalon, az ötös magasságából középre ívelt, Lang kifejelte a labdát, Viczián azonban kapásból 20 méterről a Videoton kapujának jobb oldalába vágta a labdát a lábak között, 1—0. 45. perc: Birtalan kényszerítőzött Calventével, majd a spanyol csatár a visszakapott labdát 10 méterről Danilovics kapujába helyezte, 2—0.

A találkozó előtt Fülöp Lászlót, az Előre 1945—46-os első NB I-es csapatának egyetlen élő tagját köszöntötte ajándékkal kilencvenedik születésnapja alkalmából Kiss Tibor, Békéscsaba alpolgármestere és Igricz Mihály klubigazgató. A mérkőzés kezdőrúgását Hajdú Péter végezte el, akinek egy hét múlva lesz az esküvője.

A bemelegítésnél Balog Zsolt megsérült, így Vadász Viktor került a védelem közepére a hazaiaknál, ha ehhez hozzávesszük, hogy a korábbi válogatott hátvéd, Vaskó Tamás sem játszhatott a liláknál, bizony sokan féltették az Előrét a tavalyi bajnoktól.

A találkozó elején kigyenlített játék folyt a pályán, a tavalyi bajnok pár beadásig jutott, az újonc csabaiak jól védekeztek. A félidő közepén vezetést szerzett a Békéscsaba Viczián révén. A bekapott gól után sem lett sokkal veszélyesebb a Videoton játéka. A 31. percben Bényei 20 méteres lövését védte Danilovics. A félidő hajrájában Suljics cselezgetett a csabai 16-os előtt, de végül felszabadítottak a védők. A 45. percben jól kontrázott a Békéscsaba, Birtalan és Calvente összjátéka után utóbbi a kapuba lőtte a labdát.

[caption id="" align="aligncenter" width="430"] Fotó: Lehoczky Péter
[/caption]

A szünetben Pető Tamás cserélt, Feczesint küldte Kovács István helyére. A csabaiaknál újabb sérülés történt, a beugró Vadász Viktor helyére Bagi István állt. A Videoton előbb Rudolfot, majd Oliveirát is beküldte, hogy erősítse a támadójátékát. A portugál nem is tétlenkedett, a 79. percben majdnem szépített. Sokat támadtak a vendégek, de a csabai védőfal Fehér Zsolt vezetésével jól működött.

A jól küzdő Békéscsaba teljesen megérdemelten nyert. Az újonc első győzelmét aratta hazai pályán ebben a bajnoki idényben, legutóbb erre 2005 áprilisában volt példa az élvonalban. Jó: Fehér Zs., Fabio, Vadász, Calvente, Viczián, Birtalan, ill. Gyurcsó, Lang, Pölöskei Zs.

Zoran Szpisljak: — Amire számítottunk az bejött a Videotontól. Mi fegyelemezetten, taktikusan játszottunk, és helyzeteinkből két gólt szereztünk. Teljesen megérdemelten nyertünk a tavalyi bajnok ellen. Folytatjuk tovább a megkezdett munkát.