2011.09.19. 14:51

Győzelemmel kezdett az újonc Szarvas

Az Békés megyei férfi csapatoknak hátrányt, a lányoknak előnyt jelentett a hazai pálya az NB II hétvégi fordulójában.

Újkígyósi KC—Kiskunmajsa 18—32 (7—15)
NB II-es kézilabda-mérkőzés. Férfi, Újkígyós. V.: Buru, Takács L. d.: Oláh D. 8, Susán 3. Ötvennyolc technikai hibát vétett az Újkígyós, így pedig eleve reménytelen pontot szerezni.

Békéscsabai Belvárosi DSK—Makó 25—27 (11—15)
Férfi, Békéscsaba. V.: Pusztai T., Sipos L. L. d.: Papp M. 9, Papp L. 7, Petrovszki 6. Szezon eleji mérkőzésen az alakuló békéscsabai csapat szoros eredményt ért el a jó erőkből álló, dobogóra esélyes Makó ellen.

Túrkeve—Felföldi István SE Újkígyós 27—21 (14—10)
Női, Túrkeve. V.: Sándor, Szendi Anikó. L. d.: Buday, Bodor M. 4—4, Németh 3. Kiegyenlített első húsz perc után támadásban és védekezésben is nagyon sok hibát vétett az Újkígyós. Ha az újkígyósi Kimpián Katalin nem véd végig nagyon jól, nagyobb különbséggel nyer a Túrkeve.

Szeghalmi NKC—Derecske 32—26 (12—10)
Női, Szeghalom. V.: Kiss J., Varga I. L. d.: Salya 9, Sáfián 7, Kozák M. 6, Csikós 6, Sárközi 3. Végig vezetett a Szeghalom. A második félidő közepén volt egy 8—2-es szériájuk és ekkor eldőlt a mérkőzés.

Gyulai SE—Kállósemjén 20—17 (9—7)
Női, Gyula, 200 néző. V.: Kiss Cs., Kiss O. L. d.: Búzási 8, Lukoviczki 5, Dávid 4. A mintegy 200 néző előtt nagyon nagy lelkesedéssel küzdött a Gyula és ez meghozta a sikert.

Lajosmizse—Szarvasi NKK 21—26 (9—12)
Női, Lajosmizse. V.: Leitner, Lengyel. L. d.: Zelei 10, Molnár 6, Csery 5, Hajdu 4. A szarvasi lányok nagy elszántsággal készültek első NB II-es mérkőzésükre. Végig vezetve, magabiztos győzelmet arattak. A sikerhez minden pályára lépő játékos hozzá tudott valamit tenni.