1900.01.01. 00:00

Újabb győzelmével nyolcadik az Előre NKSE

Dunaújváros—Budapest Bank Békéscsabai Előre NKSE 38—41 (14—24) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Dunaújváros, 300 néző. V.: Dobrovits, Tájok.

Dunaújváros: Győri — Berta 6, Hosszú, FERLING 10 (6), Gáspár 4, Takács D. 3, Erdősi 1. Cs.: Pisák (kapus), JÓKAI 10 (5), Sári 1, Gera 2, Takács L., Vadász 1, Köllő A., Sánta.   Vezetőedző: Gulyás István. Békéscsaba: Veress — Hajduch, TOSKOVICS 7, Kamper 4, TÓTH K. 7, GLUSICA 9, KELEMEN 5. Cs.: Futaki, Sipeki (kapusok), Drávai 1 (1), Zsilák 1, Ljubas 3, Gávai 2, Dombi, Szögi 2 (1). Vezetőedző: Kovács Péter.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 11/11, ill. 3/2. Az eredmény alakulása: 5. perc: 5—3, 11. p. 5—9, 20. p. 9—16, 24. p.: 11—19, 40. p.: 22—31, 50. p.: 29—34, 55. p.: 34—36, 58. p.: 36—41.

A csütörtök esti találkozón a tabellán egymás mögött helyet foglaló két csapat összecsapásán a lila-fehéreknél hiányzott a térdsérülésel bajlódó, fiatal beállós Tarjányi Szilvia.

A mérkőzés elején a hazaiak kezdtek jobban, majd a békéscsabaiak fordíttak, zsinórban hat gólt lőttek, és négygólos előnyt szereztek a 10. percben. A lila-fehérek a folytatásban meginkább lendületbe jöttek, gyors akciókat vezettek és fokozatosan növelték előnyüket. A 20. percben már hét góllal vezettek a békéscsabai lányok. A vendégek jól védekeztek, a kapuban a fiatal Futaki több bravúrt is bemutatott. Ebben az időszakban támadásban szinte hiba nélkül játszottak Glusicáék, így az első félidő lefújásakor tíz gólos lila-fehér előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Fordulás után a csabaiak tovább meneteltek, és a 38.percben már tizenkét góllal vezettek. Ezután nyitott védekezésre állt át a hazai együttes, és elkezdett felzárkózni. A félidő közepén egyre inkább magára talált az újvárosi csapat, az addig gyengén védő kapusaik feljavultak. A hazaiak támadásban kihasználták a vendégek megingásait, és az 50. percben öt gólra felzárkóztak.

Ezután a Dunaújváros továbbra sem adta fel, erőteljesen támadott, és az 55. percben két gólra csökkentette hátrányát. A hajrában nem remegett meg a csabaiak keze, így végül a gólokban gazdag összecsapáson megérdemelten nyertek a vendégek.

A látottak alapján a lila-fehérek folytatták idei jó szereplésüket. A vendégek újabb győzelmükkel megelőzték az Alcoa együttesét, és előreléptek a tabella nyolcadik helyére.

Kovács Péter: — Nagyon nehéz mérkőzés volt, de a győzelem a fontos. Az első félidőben jól játszhottunk, szünet után nagyon ránk jöttek a hazaiak.

NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Dunaújváros, 300 néző. V.: Dobrovits, Tájok. V. L. -->