Hírek

2005.05.02. 06:56

Talmácsi anyáknapi ajándéka

Talmácsi Gábor a 125 köbcentis kategória futamán szenzációsan motorozott újdonsült kedvenc pályáján Sanghajban, így a leintést követően ő állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Kocsis Máté

[caption id="" align="alignleft" width="301"] Talmácsi Gábor nagyszerű motorozással került fel a dobogóra a Kínai Nagydíjon
[/caption]A magyar fiút a szakadó eső sem tudta megakadályozni abban, hogy éljen a harmadik rajthely adta lehetőséggel, bár kicsit zavaró tényező volt számára, hogy a startot félórával elhalasztották a felhőszakadás miatt. A zöld jelzés után nem is volt semmi gondja, viszont nagyjából féltávnál komolyan elkezdte őt támadni Julian Simon, aki azonban a 11. körben visszaesett a hetedik helyre. Három körrel a vége előtt aztán Gábor látta, hogy nincs értelme kockáztatni, ráadásul a bukósisakja plexije folyamatosan párás volt az esőtől, így sokszor alig látott valamit. Ennek megfelelően hagyta tovább viaskodni az előtte motorozó Lai, Pasini kettőst, amelyből utóbbi került ki győztesen, így csapatának tulajdonosa, a Roma focicsapatának kapitánya, Francesco Totti biztosan nagyon örült.

Akárcsak mi Talma harmadik helyének, hiszen ezzel a magyar fiú eddigi legjobb eredményét érte el és először láthattuk őt a dobogón. Gábor harmadik helyét édesanyja meg is könnyezte, aki azt mondta, ennél szebb anyáknapi ajándékot el sem tudott volna képzelni. Persze a család idősebbik fiával is madarat lehetett volna fogatni.

– Kimondhatatlanul boldog vagyok. Köszönöm mindenkinek, aki bízott bennem és szurkolt nekem. Most, hogy már megízleltem, milyen is dobogón állni, minden versenyen szeretnék ott lenni – fogalmazott Talma, aki több mint húsz év után az első magyar motoros, aki ilyen eredményt tudott produkálni. Talmácsi harmadik helyének értékét az is bizonyítja, hogy több igen tekintélyes, motorsporttal foglalkozó internetes honlap is az ő dobogós helyezését emeli ki a 125 köbcentis géposztály vasárnapi futamával kapcsolatban.

5. Tomojosi (japán, Honda) 10.707 mp h.

6. Simoncelli (olasz, Aprilia) 11.959 mp h.

30. Tóth Imre (Road RT, Aprilia) 2 kör h.