Hatos holtverseny az A csoportban

Gyulán a Hőforrás Üdülőközpontban csütörtökön kettős fordulóval folytatódott a 3. Csomós János sakkemlékverseny.

Verasztó Lajos

Az orosházi Biró István remekül tartja magát az élmezőnyben. Fotó: Mónus Zoltán

Az A csoportban a második fordulóban délelőtt a 11 éves szegedi Jójárt Zsolt legyőzte az aradi Samu Sorin-Mihait. Nagy küzdelemben dőlt el a nyíregyházi Gunyecz Zoltán dr. és a gyulai Tamás Kornél partija, amely után a szabolcsi sakkozó örülhetett.  A délutáni harmadik fordulóban két rangadó is remivel zárult. Ébert Zoltán és Jójárt Zsolt, valamint Sallai Kálmán és Gunyecz Zoltán dr. is megosztozott a ponton. Bíró István legyőzte Restás Péter FIDE-mestert.

Érdekesebb eredmények. 2. forduló: Jójárt Zsolt (Maróczy SE)–Samu Sorin Mihai (Arad) 1:0, Gunyecz Zoltán dr. (Nyíregyháza–Tamás Kornél (Gyula) 1:0, Kakuk Sándor (Orosháza)–Szunyogh István (Ezüst Huszár SE) 1:0, Kunos Zoltán (Orosháza)–Major Róbert (Ezüst Huszár SE 1:0. Döntetlenek. Fábián Nagy Sándor (Szentes)–Restás Péter (FM, Makó), Nagy Gábor dr. (Békés)–Szöllősi László (FM, Dunaharaszti), Bóta András (Karmin SE)–Bányai István (Gyula). Bíró István (Orosháza)–Hangay Olivér (Kőbánya SC).
3. forduló: Restás Péter–Bíró István 0:1, Tamás Kornél–Czigler Dezső (Püspökladány) 1:0, Hangay Olivér–Fábián Nagy Sándor 1:0. Döntetlenek: Éberth Zoltán (Pitypalattyvölgyi Sakk SZSE)–Jójárt Zsolt, Sallai Kálmán (Törökbálint)–Gunyecz Zoltán dr., Bányai István (Gyula)–Paul Erlic (német).
Az élcsoport: 1. Gunyecz Zoltán dr. 2,5 pont, 2. Jójárt Zsolt 2,5, 3. Sallai Kálmán 2,5, 4. Bíró István 2,5, 5.  Hangay Olivér 2,5, 6. Éberth Zoltán 2,5.
A B-csoportban  a második fordulóban a rutinos békési Balog Imre legyőzte a gyulai Godó Csongort. A 12 éves orosházi Czombos Olivér ismét nyert, ezúttal Geröly József ellen. A harmadik fordulóban Czombos Olivér megszerezte harmadik győzelmét Juhász Nagy Sándor ellen, és a csoport élére állt.

Érdekesebb eredmények. 2. forduló: Korim Zsolt (Tatabánya)–Bajsinov Islambek (kirgiz) 0:1, Godó Csongor (Gyula)–Balog Imre (Békés) 0:1, Czombos Olivér (Orosháza)–Geröly József (Ezüst Huszár SE) 1:0, Vértes Imre (Békés)–Giricz Gergő (Kisújszállás) 1:0. Döntetlenek. Balatoni György (Szentes)–Botos József (Dunaharaszti), Leipán Tibor (Törökbálint)–Pilis Péter (Törökbálint).

3. forduló: Bajsinov Islambek–Béres Ferenc (Debrecen) 1:0, Czombos Olivér–Juhász Nagy Sándor (Kelet-balatoni SE) 1:0, Balog Imre–Petcu János (romániai) 1:0, Koronczai Csongor (Csepel)–Vértes Imre (Békés) 1:0.

Döntetlenek: Daróczy Sándor (Debrecen)–Lengyel László (Szerencs), Botos József–Zoltán András (Honvéd Auróra SE).

Az élcsoport: 1. Czombos Olivér 3 pont, 2. Bajsinov Islambek 3, 3. Koronczai Csongor 3, 4. Balog Imre 2,5, 5. Hajdú István (Szentes) 2,5.