Tenisz

2024.04.18. 21:04

Bondár Anna nyolc között jár Svájcban

Bondár Anna bejutott a negyeddöntőbe a svájci Chiassóban zajló, 75 ezer dollár összdíjazású salakpályás női ITF-tenisztornán.

Bondár Anna tartja jó svájci formáját

Fotó: MTI

A világranglistán elfoglalt 108. helyével a legjobb magyarként jegyzett játékos – aki a múlt héten döntőt vívott a szintén svájci Bellinzonában – csütörtökön a román Maria Sara Popával (432.) csapott össze. Első találkozójukon a Hajdúszoboszló SE sportolója hozta a papírformát, és 1 óra 47 perc alatt 6:3, 6:4-re nyert. Az első számú magyar játékos az első szettben ragyogóan szervált, ellenfele mindössze két pontot tudott beütni, ellenben kétszer is brékelte a román lányt. A második játszma már szorosabban alakult, 5:4-ig mindkét játékos egyszer vette el a másik szervagémjét. A szeghalmi születésű teniszező ekkor nagyon rákoncentrált a játékra és fogadóként megszerezte a győzelmet érő pontokat.

A negyedik helyen kiemelt Bondár ellenfele a nyolc között a máltai Francesca Curmi (315.) lesz.